İlçemizde hizmet veren Hulusi Efendi Devlet Hastanesi, Doğu Anadolu bölgesinin ikinci, Malatya´nın ilk "Anne Dostu Hastanesi" oldu.

Sağlık Bakanlığı tarafından desteklenen anne sağlığı hizmetlerinin niteliğini arttırarak, anne adaylarının güvenli ve kaliteli doğum hizmetlerine ulaşmalarını sağlayan "Anne Dostu Hastane" modeli kapsamında gerçekleşen ulusal değerlendirme sonrası Darende Hulusi Efendi Devlet Hastanesi "Anne Dostu Hastane" unvanını aldı.

Hastaneyi ziyaret ederek Başhekim Uzm. Dr. Arif Zengin´e ?Anne Dostu Hastane? sertifikasını veren İl Sağlık Müdür Doç. Dr. Recep Bentli, ?Anne Dostu Hastane? modelinin Sağlık Bakanlığı´nın öncü uygulamalarından biri olduğunu söyledi.

Konu ile alakalı gazetemiz muhabirine bilgi veren Bentli, ´´Bakanlığımız tarafından anne adaylarının güvenli, kaliteli doğum hizmetine ulaşmalarını ve normal doğuma teşvik etmek amacıyla ?Anne Dostu Hastane? projesi geliştirilmiştir. Hulusi Efendi Devlet Hastanemiz de yapılan değerlendirmeler neticesinde ?Anne Dostu Hastane? unvanı almaya hak kazanmıştır.? dedi.

Sağlık Müdür Bentli, son olarak, ?Bu unvanı alan Türkiye genelinde 26.´ncı, Doğu Anadolu Bölgesinde 2. Malatya´da ise ilk ve tek olan Darende Hulusi Efendi Devlet Hastanemizi ziyaret ederek, anne adaylarına güvenli ve kaliteli doğum hizmeti sunmak yolundaki çabalarının tescili anlamına gelen bu belgeyi başhekimimize verdik. Hayırlı olmasını diliyorum.? diye konuştu.

Başhekim Zengin de Bentli´ye teşekkür ederek, ?Bugün burada ilçemize bu hizmeti kazandırma adına özveriyle çalışan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bunun daha başlangıç olduğunu ekibimizle birlikte daha nice özellikli hizmetleri hastalarımızın hizmetine sunacağımızı da vurgulamak isterim." dedi.

Malatya´nın ilk "Anne Dostu Hastanesi" oldu

İlçemizde hizmet veren Hulusi Efendi Devlet Hastanesi, Doğu Anadolu bölgesinin ikinci, Malatya´nın ilk "Anne Dostu Hastanesi" oldu.
Sağlık 27.12.2018 12:33:34 1876 0