Mahalleli Hacılar yolu için çözüm istiyor

İlçemizin 5 kilometre kırsalında bulunan, 3 mahallenin grup yolu olarak kullandığı Hacılar Mahalle yolunda yaşanan kazalar mahalle sakinlerini çileden çıkardı.

İlçemizin 5 kilometre kırsalında bulunan, 3 mahallenin grup yolu olarak kullandığı Hacılar Mahalle yolunda yaşanan kazalar mahalle sakinlerini çileden çıkardı.

Yıllardır Malatya Büyükşehir Belediyesi´nden yolun yapılması ve bariyer çekilmesi için hizmet bekleyen vatandaşlar, son yaşanan kazayla çileden çıktı.

Mahalle imamının yaşadığı kazayı sosyal medya hesabından paylaşan bir genç, ?Tedbir alınması için illa birilerinin can vermesi mi gerek?? diye duruma tepki gösterdi.

Olay yerine dair fotoğraf da paylaşan genç, yıl içerisinde aynı bölgede defalarca kaza olduğuna değinerek şunları söyledi;

?Mahallemiz imamı buzlanma dolayısıyla durduramadığı aracıyla birlikte, hiçbir koruma önlemlerinin olmadığı yoldan çıkarak Tohma Çayı´na düştü. Çok şükür ki aracın ağaca takılı kalması hocamız ve ailesini kazayı hafif sıyrıklarla atlatmalarına sebep oldu. Şimdi buradan yetkililere seslenmek istiyorum! Acaba Hacılar Mahalle yolu üzerindeki bu ve buna benzer tehlike arz eden yerler için ne zaman önlem alınacak? Üstelik bu kazanın yaşandığı yerde buna benzer defalarca kaza yaşandı. İllaki her kaza olduğunda çok şükür orada ağaç varmışta mucize mi olmuş diyeceğiz? Yoksa bir cana zarar geldiği vakit mi buraya bariyer vs. tarzı şeyler yapmayı düşünüyorlar??

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı hizmet bünyesindeki yolun akıbetinin ne olacağı ise şimdilik merak konusu!