Mahalleler parke taşı ile kaplanacak

Belediye Başkanlığı tarafından ilçenin kırsalda bulunan mahallelerinde sürdürülen parke taşı döşeme çalışmaları devam ediyor.

Belediye Başkanlığı tarafından ilçenin kırsalda bulunan mahallelerinde sürdürülen parke taşı döşeme çalışmaları devam ediyor.

Belediye Başkanı Süleyman Eser, Karaoğuz Mahallesi´nde devam eden parke döşeme çalışmalarını yerinde inceledi.

Yetkililerden bilgi alan Başkan Eser, "Büyükşehir Belediyemizin katkılarıyla mahalle ve sokaklarımızın ara yollarını rahatlatmak ve yollarımızı daha kaliteli hale getirmek için büyük çaba harcıyoruz." dedi.

Bir yandan parke çalışmaları yapılırken bir yandan da yeni yol açma çalışmalarının devam ettiğini aktaran Eser, şöyle konuştu:

"İlçemizin en büyük mahalleleri başta olmak üzere alt yapısı tamamlanmış mahallelerine, kış öncesi girmiş olacağız. İlk olarak Karaoğuz Mahallemizden başladık. Burada 2 bin metre uzunluğundaki toprak sokaklarımızI parke taşı ile kaplıyoruz. Kış öncesi mahallelerin büyük bir kısmını tamamlayacağız. Yeni ve modern bir görünüme kavuşacak mahalle yolları, vatandaşlarımız için büyük bir kolaylık sağlayacak. Tüm hemşehrilerimiz bilmelidir ki Darende´de girilmedik sokak, yolsuz bir tek bölgemizi bırakmayacağız."

Mahalle Muhtarı Ömer Sağlam da Başkan Eser´e hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, her mevsim büyük bir zorluk içinde kullandıkları mahalle aralarındaki toprak yolların, parke taşı ile daha kullanışlı, tertemiz hale geldiğini söyledi.