Mehmet Emin Ilıcak Fen Lisesi idareci ve öğretmenleri, okul kütüphanesinin zenginleştirilmesi amacıyla kermes düzenledi.

Okul çok amaçlı salonunda düzenlenen kermeste, okul idaresi, öğretmen ve personeli tarafından hazırlanan yiyeceklerin satışı yapıldı.

Fen Lisesi Müdürü Levent Durukan, yaptığı konuşmada, öğrencilerinin okumaya ilgilerinin büyük olduğunu fark ettikten sonra böyle bir çalışma yaptıklarını kaydederek, ?Mevcut kütüphanemizde yeterli doküman ve kitap yoktur. Öğrencilerimizin okumaya karşı göstermiş olduğu ilgi ve alaka bizi bu tür etkinliklere yöneltti. Kütüphanemizin 2 bin yeni kitapla zenginleştirmek için kolları sıvadık. Önceki dönemlerde de bu tarz etkinlikler yapmış elde ettiğimiz geliri Suriye´ye yardım kampanyasına bağışlamıştık. Bu kermesimizle de inşallah hedeflediğimiz kitapları almayı planlıyoruz.? dedi.

Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce tarafından, Halk Eğitim Merkezi´nde kursiyer olan okul öğrencilerine başarı sertifikaları verildi.

Kermes de ayrıca, Halk Eğitim Merkezi´nde kursiyer olan okul öğrencileri tarafından yapılan Hüsn-ü Hat ve çeşitli tablolar da ziyaretçilerin ilgisine sunuldu.

Kermese, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, Halk Eğitim Müdürü Ahmet Ölçer, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Kütüphane için kermes düzenledi

Mehmet Emin Ilıcak Fen Lisesi idareci ve öğretmenleri, okul kütüphanesinin zenginleştirilmesi amacıyla kermes düzenledi.
Eğitim 1.03.2017 13:23:03 1162 1