KKTC Gaziantep Başkonsolosu Fahri Yönlüer, Es- Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Hamid Hamidettin Ateş Efendi’ye ziyarette bulundu.

Vakıf Merkezinde gerçekleşen görüşmede Başkonsolos Yönlüer, kabulünden dolayı Ateş’e şükranlarını sunarken ilk defa geldiği Darende için ‘cennetten bir köşe’ diye bahsetti.

Vakıf tarafından imar ve ihyası yürütülen Somuncu Baba Külliyesi başta olmak üzere birçok eseri yakinen görme imkânı bulduğunu aktaran Yönlüer, “Buraya kıymetli devlet adamlarımızın övgü ve tavsiyesi üzerine geldim. Gelirken böyle bir yerle karşılaşacağımı bilmiyordum. Burası gerçekten cennetten bir köşeye dönüştürülmüş. Eserleriniz ve hizmet anlayışınız için sizlere teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

“Ruhen ve bedenen adeta bir tedavi merkezi”,

Yönlüer, Vakfın yapmış olduğu eserlerde etkileyici bir bakış açısı olduğuna dikkat çekerek, “Benim burada en çok eserlerin güzelliğinin yanında Allah dostlarına verilen önem ve ecdada gösterilen saygı ve hürmet dikkatimi çekti. Şimdiye kadar birçok yere gittim, gezdim lakin buradaki inceliği, estetiği ve manevi havayı teneffüs etmedim. Etkileyici bir bakış açısı ile yapılan hizmetlerin insanı yaşatmaya yönelik ince ince nakşedilmesi gerçekten takdire şayan buldum. Ruhen ve bedenen adeta bir tedavi merkezi diyebilirim.” diye konuştu.

Vakıf Başkanı Hamid Hamidettin Ateş Efendi’de ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Başkonsolos Yönlüer’e, Prof. Dr. Nihat Öztoprak tarafından neşredilen 4 ciltlik “20. Yüzyıl Mutasavvıf Divan Şairi Seyyid Osman Hulusi Efendi Divanı” adlı eseri hediye etti.

Başkonsolos Fahri Yönlüer, ziyaretin ardından Günpınar Şelalesi’ni gezip ilçeden ayrıldı.

KKTC Başkonsolosu’ndan vakıf hizmetlerine övgü

Gündem 15.05.2022 08:11:00 1933 0
Anahtar Kelimeler: Başkonsolosu’ vakıf hizmetlerine