Kız hafızlardan tarih ve doğaya yolculuk

Malatya Büyükşehir Belediyesinin misafiri olan Hacı Fatma Tunç Kız Hafızlık öğrencileri, Malatya´nın tarihi ve doğal güzelliklerini gezme ve yakından tanıma imkânı buldu.

Malatya Büyükşehir Belediyesinin misafiri olan Hacı Fatma Tunç Kız Hafızlık öğrencileri, Malatya´nın tarihi ve doğal güzelliklerini gezme ve yakından tanıma imkânı buldu.

İlçemiz müftülüğüne bağlı Hacı Fatma Tunç Hafızlık Kız Kur´an Kursu´nda öğrenim gören 70 öğrenci, kurs yönetimin düzenlediği etkinlikle Battalgazi ilçesindeki tarihi ve turistik alanlar ile büyükşehir belediyesine bağlı mesire yerleri, hayvanat bahçesi ve Sanat Sokağını gezdi.

Hafızlar, ilk olarak Battalgazi´deki tarihi Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayını gezdi. Malatya Kalesi önünden Kervansaray´a geçen hafızlık öğrencileri, rehber eşliğinde Selçuklu dönemi eseri Ulu Camii´yi ziyaret ederek buradan Arslantepe Höyüğü´ne geçti.

Öğrenciler, Arslantepe Açık Hava Müzesi ziyaretinin ardından, içinde Aslanların da olduğu Malatya Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı ve Hayvanat Bahçesi´ni gezdi.

Tarih ve doğadan Sanat Sokağı´na

Bol bol tarih ve doğayı teneffüs eden öğrenciler, daha sonra gezinin başlangıç yerine dönerek geleneksel ve modern sanatların icra edildiği Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi´ni ziyaret etti. Burada sanat kursları atölyelerini gezen öğrenciler, enstrümantal kurslarında müzik dinledi.

Sanat Merkezi gezisinin ardından öğrenciler, Sanat Sokağı´ndaki Çocuk Oyun Evi ve Oyuncak Müzesi ile Fotoğraf Makinesi Müzesi´ni gezerek programlarını tamamladı.

Öğrenciler, kendilerine gösterilen yakın ilgi ve alakadan dolayı gezi programının gerçekleşmesinde idarecilere ve büyükşehir belediyesi yetkililerine emeklerinden dolayı teşekkür etti.