Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Fırat Gençlik Merkezi gönülleri, kırsaldaki ilkokul öğrencilerine sürpriz yaparak çeşitli oyunlarla okul bahçesini şenliğe dönüştürüyor.

Malatya’nın Darende ilçesine gelen gençlik merkezi liderleri ile gönüllü gençler, ilçenin 30 kilometre kırsalında buluna Yeniköy İlköğretim Okulu’nda öğrencilere sürpriz yaparak, okulun bahçesine kurdukları mobil stantlarla çeşitli oyunlar oynadı.

İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mithat Böke’nin de katıldığı etkinlikte, müzik eşliğinde keyifli vakit geçiren çocuklar, ok atıp uçurtma uçurup, dart, golf, matrak, yüz boyama, batminton ve ip atlama oyunlarını oynadı.

Etkinlikle ilgili bilgi veren Böke, kırsalda bulunan ilkokul öğrencilerine birçoğunun ilk defa deneyeceği farklı oyun ve eğlence sporlarından oluşan bir etkinlik hazırladıklarını söyledi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Fırat Gençlik Merkezi gönüllülerine teşekkür eden Böke, “Bu tarz etkinlikleri bakanlığımıza bağlı gençlik merkezlerimiz tarafından sıklıkla ilimizdeki okullarında düzenleniyor. Bugün kırsaldaki mahallelerimizden Yeniköy İlköğretim Okulu’nda miniklerimizle bir ara geldik. Yüz boyama ile başlayan etkinliğimizde, öğrencilerimiz ilk defa golf oynayıp batmintonu denedi. Daha önce dart oynamayan çocuklar, ok atıp uçurtma uçurdu. İki saat süren etkinliğin ardından gönüllü arkadaşlarımız okulun kütüphanesinde öğrenciler kitap okuyup müzik dinletisi ile programı tamamladı. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Son olarak okul yönetimi ve öğrencilerden etkinlikten duyduğu memnuniyeti ifade ederek teşekkür etti.

 

Kırsaldaki ilkokul öğrencilerin gönüllerine dokunuyorlar

Fırat Gençlik Merkezi gönülleri, kırsaldaki ilkokul öğrencilerine sürpriz yaparak çeşitli oyunlarla okul bahçesini şenliğe dönüştürüyor.
Gündem 27.05.2022 10:11:00 1692 0