Osman
10.01.2019 16:48:02
bende eski mermer kaplama işlemi kapı kemeri var 150 yıldan fazla bunla ilgili kimle görüşe biliriz bir irtibat numarası verebilir misiniz

Yusuf Kalay
11.01.2019 09:05:24
Osman bey 05426068206 numara ile iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsiniz

Kent Müzesi´nde teşhir-tanzim başladı

Darende Belediye Başkanlığı tarafından yapılan Kent Tarihi Müzesi´nin çevre düzenlemesi ve iç tefrişat çalışması başladı.

Darende Belediye Başkanlığı tarafından yapılan Kent Tarihi Müzesi´nin çevre düzenlemesi ve iç tefrişat çalışması başladı.

Darende´de 1920 yılında taş, ahşap ve kerpiç kullanılarak inşa edilen ve Numune Mektebi ile Cumhuriyet İlköğretim Okulu olarak kullanıldıktan sonra Kent Müzesi haline getirilen tarihi binanın restorasyon çalışmaları tamamlanarak teşhir-tanzim çalışmaları başladı.

Tarihi binayla ilgili olarak yapısal çalışmaların son haline kavuşmasıyla birlikte bir diğer aşama olan teşhir-tanzim projesine geçilerek bir sınıfı matbuat odasına bir sınıfı da örnek bir sınıfa çevrildi. Okulun ilk müdürü ve çokça emeği olan Mustafa Nami Ocakçıoğlu´nun bal mumu heykeli yapılarak sınıfa konuldu.

Somuncu Baba ve Hulusi Efendi Hazretlerinin hayatlarının anlatıldığı Matbuat Odası´nda, tarihin akışına göre ilçemizde yayın yapan gazetelere yer verildi.

Öte yandan yetkililer, müzeye konulmak üzere hemşehrilerden değerli gördükleri tarihi eşyalarını bağışta bulunmasını istedi.