Kaymakam Enver Zengince, ilçedeki çeşitli okullarda öğrencilerle bir araya gelerek kitaplarla alakalı söyleşide bulundu.

İlçe Kaymakamımız Zengince, beraberindeki Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce ile Mehmet Emin Ilıcak Fen Lisesi ve Mustafa İclal Başer Anadolu Lisesi´nde öğrencilerle bir araya geldi.

Okullarda en çok kitap okuyan 60 öğrenci ve öğretmenleriyle bir araya gelerek bir süre söyleşi yapan Kaymakam Zengince, okuduğu kitaplardan örnekler vererek, çok kitap okumanın, bilgi dağarcığını geliştirdiğini, özgüveni artırdığını ve anlama gücünü hızlandırdığını söyledi.

Kendisinde okuduğu 60 farklı kitabı öğrencilere hediye eden Zengince, ?Okullarımızda, insanın hayat boyu devam edecek olan öğrenme sürecinin bir parçası olarak, sizlere en kaliteli eğitimi verebilmeye çalışıyoruz. Eğitiminizi alırken güzel ve başarılı bir geleceğiniz olması için kitap okumanızı tavsiye ediyorum. Düşünce ve hayal dünyanıza katkıda bulunacak olan kitap okuma alışkanlığını pekiştirerek, kitapları, hayatınızda önemi bir rehber haline getirmelisiniz.? dedi.

Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce de ilçedeki okuma oranlarına ilişkin bilgi vererek öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Öğrenciler ise kendileriyle bir araya gelen ve sorularını cevaplandıran Kaymakam Zengince´ye teşekkür ederek hediye kitaplardan duydukları memnuniyeti ifade etti.

 

Kaymakamı Zengince, öğrencilerle söyleşi yaptı

Kaymakam Enver Zengince, ilçedeki çeşitli okullarda öğrencilerle bir araya gelerek kitaplarla alakalı söyleşide bulundu.
Eğitim 9.03.2019 08:39:21 1568 0