Kaymakam Ökkeş Safa Türkoğlu, karla kaplı 2 bin rakımdaki Kurudere Mahallesi’nde küçükbaş hayvan üreticilerini ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.

Göreve başlamasının ardından ilçeye bağlı mahalleleri ilgili daire müdürleri ile ziyaret eden Kaymakam Türkoğlu, 67 mahallenin birçoğunu gezerek, yerleşim alanlarını hem yakından görme hem de vatandaşlarla görüşerek varsa yaşadıkları sıkıntıları yerinde çözmek istediklerini söyledi.

Kurudere Mahalle Muhtarı Mahmut Yorgancı’dan hayvancılık ve zorlu kış şartları hakkında bilgi alan Türkoğlu, Darende’nin en çok kar yağış alan mahallesinin aynı zamanda küçükbaş hayvan üretiminde önemli bir görevi üstlendiğini kaydetti.

Türkoğlu, ilçe merkezinde henüz kar yağışı yokken burada bir metreyi aştığını belirterek, “Kırsaldaki vatandaşlarımızın mağdur olmaması için devletimizin bütün imkanlarını seferber ediyoruz. Zorlu kış şartlarında hayvancılık yapan kardeşlerimize kolaylıklar diliyorum. Bize bildirilen tüm konularda en güzel hizmeti sunmaya ve yanlarında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Kaymakam Türkoğlu, dönüş yolunda karşılaştığı bir çoban ile bir süre sohbet etti. Sohbetin ardından çobandan koyunlarını çağırmasını istemesi beraberindekilere tebessüm ettirdi.

Ziyaret ve incelemeye ilçe Emniyet Müdürü Sinan Atıcı, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Ufuk Kale ve SYDV Müdürü İbrahim Alaattin Ateş katıldı.

Kaymakam Türkoğlu, 2 bin rakımlı mahallede incelemelerde bulundu

Kaymakam Ökkeş Safa Türkoğlu, karla kaplı 2 bin rakımdaki Kurudere Mahallesi’nde küçükbaş hayvan üreticilerini ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.
17.01.2022 09:06:00 3210 0