Kaymakam Çalışır; “Seçim bitti, vatandaşı kucaklayıcı olun”

Kaymakam Malik Çalışır, 67 mahalle muhtarıyla bir araya gelerek, vatandaşı kucaklayıcı olmaları konusunda muhtarlara uyarılarda bulundu.

Somuncu Baba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Belediye Başkan Yardımcısı Tuncer Çalık, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Denizhan, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Ufuk Kale, kurum müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı.

Çalışır, burada yaptığı konuşmada, seçim döneminin geride kaldığını hatırlatarak, muhtarlara çok büyük önem verdiğini söyledi.

Muhtarlardan memnun olduğunu kaydeden Çalışır, “Muhtarlarımızdan memnunuz. İki yıllık bir çalışma süresi öngörüyoruz. Bu süreci hep birlikte geçirerek hem ilçemizde hem de kırsalda bulunan mahallelerimizde güzel işler yapacağız.” diye konuştu.

“Tohma Kanyonu’nu açmak için çalışıyoruz”

Somuncu Baba Külliyesi ile Köprü Güzü mevki arasında kalan Tohma Kanyonu’nun turizme kazandırılması için güçlü bir çalışma yürüttüklerini anlatan Kaymakam Malik Çalışır, “Uzun zamandır kapalı olan Tohma Kanyonu’nun açarak ilçe turizmine kazandırma noktasın sayın valimizle birlikte önemli bir çalışma içerisindeyiz. İnşallah muvaffak olacağız. Güçlü bir ihtimalle de kanyonumuzu açacağız. Önemli bir turizm değeri olarak ilçemize kazandıracağız.” dedi.

“Günpınar Şelalesi için çok güzel proje hazırlıyoruz”

Çalışır, son olarak Günpınar Şelalesi için proje hazırlandığından bahsederek şunları söyledi;

“Doğa Koruma ve Milli Parklar ile birlikte Günpınar Şelalesi için çok güzel proje hazırlıyoruz. 2020 bütçesiyle alakalı küçük bir sorun yaşıyoruz, bu sorunu aştığımızda şelalenin çehresini değiştireceğiz. Buralara yakın olan mahallelerimiz bundan pozitif anlamda faydalanacak. Daha çok iletişim halinde olmak için hepinizi daha sık makama bekliyorum.”

Öte yandan toplantı öncesi Balabanlı hemşehrimiz Uzman Klinik Psikolog Çağatay Yıldırım, madde bağımlığı üzerine bir konferans verdi.

 

Darende Haber Gazetesi Sosyal Medya Hesapları:

Facebook Sayfamızı Beğen: https://www.facebook.com/DarendeHaberGazetesi/

Twitter Sayfamızı Takip Et: https://twitter.com/Darende_Haber

Instagram Sayfamızı Takip Et: https://www.instagram.com/darendehaber/

Bip Kanalımıza Abone Ol: http://channels.bip.ai/join/darendehaber