Abdurahman UGRAŞ
14.01.2020 10:43:16
Darendemize ataması yapılarak göreve başlayan Syn. Kaymakamımıza Öncelkle hoş geldiniz sefalar getirdiniz demek istiyorum. Biri birilerinden değerli İlçemizin Ayaklı Kütüphaneleri fefakar Gözlemcileri Basınımızın güzide insanlarını da sevgilerimle selamlıyor bu tür buluşmaların kaynaşmaların her toplumda olduğu gibi İlçemiz içinde çok güzel başarılar ve fayalar getireceği kanaatindeyim.. Gurbetteki biz Darendelilerin haber kaynaklarını temsil eden basın mensubu arkadaşlarıma bu güzel toplantı ve düşüncelerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyor kutluyor sevgilerimi sunuyorum...

Kaymakam Çalışır, gazetecilerle bir araya geldi

Kaymakam Malik Çalışır, ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Özel bir restoranda basın çalışanları ile bir araya gelen Kaymakam Çalışır, kamuoyunu aydınlatmak ve şehrin gündemini aktarmak adına gazetecilerin fedakarca çalıştığını söyledi.

Gazeteciler toplumun hafızası

Gazetecilerin toplumun hafızası olduğuna değinen Çalışır, “Gazeteciler, tarihe not düşerek, olayları, gelişmeleri kamuoyu ile paylaşıyor. Gelecek nesillere geçmişle ilgili bilgi ve dokümanların aktarılmasında köprü vazifesi görüyorlar. Basın çalışanlarının baskı altında olmadan, özgür iradeleriyle yorum katmadan olayları yansıtmasının kamuoyunun doğru bilgilenmesini sağladığı düşüncesiyle herkesin görev ve sorumluluğunu tam olarak yapması gerektiğine inanıyorum.” dedi.

Çalışır, ayrıca gazetecilik görevleri vesilesiyle Darende’nin tanıtımına sağladığı katkılardan dolayı muhabirlere teşekkür etti.

Darende Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ayhan İşcen de bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, hatırlanmanın kendilerini mutlu ettiğini bildirdi. Kaymakamlık makamı ile güzel bir diyalog içerisinde olduklarının altını çizen İşcen, haber üretirken toplumun menfaatlerini ve hassasiyetleri göz önünde bulundurduklarını ifade etti.

İHA Muhabiri İsmet Uğur ise ilgilerinden dolayı Çalışır’a teşekkür etti.