Kaymakam Zengince´den, Üç Aylar ve Regaib Kandili mesajı

İlçe Kaymakamı Enver Hakan Zengince, Üç Aylar ve Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

İlçe Kaymakamı Enver Hakan Zengince, Üç Aylar ve Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kaymakam Zengince, üç ayların manevi iklimine girildiği müjdesini taşıyan Regâib Kandilinde, Cenâb-ı Hakk´a yürekten yöneliş ve yakarışın, günahlardan arınmanın, kendimizi bulma ve bilmenin, nefsimizin yanıltıcı arzularından uzaklaşmanın imkânını yakalandığını belirterek, ?Bu güzel günü yeni bir başlangıç sayarak, doğruluk ve dürüstlüğün, paylaşımın, hak ve hukuka riayetin, barış içinde yaşamanın kutsala saygının insani erdemler bağlamında ulaşılabilecek en üstün değerler olduğunu hissederek ahlakımızı bu erdemlerle donatma irademizi yenileriz. Yaratıcımıza, ailemize, çocuklarımıza ve tüm insanlığa karşı görev ve sorumluluk bilincimizi yenileriz.? dedi.

Bu mübarek zaman dilimi vesilesiyle, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insanî ve ahlâkî meziyetlerin yaygınlaşmasına gayret etmemiz gerektiğine değinen Zengince, şunları ifade etti;

?Bu duygu ve düşüncelerle; Tüm İslam âleminin üç aylarını ve Regaip Kandil´ini en kalbi duygularımla tebrik ediyor, bu müstesna günlerin tüm insanlığın birlik ve beraberliğine, barış ve huzur ortamına katkıda bulunmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.?