Kardan kapanan mahalle ve mezra yolları ulaşıma açıldı

İlçemizin yüksek kesimlerde bulunan ve kar yağışı sonrası kapanan 5 mahalle 5 mezra yolu, karla mücadele ekiplerinin iki gün süren çalışmasıyla ulaşıma açıldı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri, ilçenin kırsalında dün sabahtan beri etkili olan kar ve tipinin ardından kapanan mahalle ve mezra yollarını ulaşıma açmak için çalışma başlattı.

Özellikle 2 bin ve üzeri rakımlı mezra yollarında hummalı çalışma yürüterek 3 iş makinesiyle karla mücadele seferberliği başlatan ekipler, iki gün süren çalışma sonucu Üçpınar, Başkaya, Kölükler, Barındır, Uzunhasan Mahalleri ile Şahinler, Armutlu, Ayıobası, Karatarla ve Tavşanlar Mezrası’nda yer yer kar kalınlığı 20 santimetreyi bulan yolları ulaşıma açtı.

İş makinesi operatörü Cemil Aslan, gazetemiz muhabirine, ilçe merkezine çok uzakta olan mahalle ve mezralarda çetin kış şartlarının hâkim olduğunu söyledi.

Söz konusu mahalle yollarının dün aniden bastıran kar ve savruntu sonrası kapandığını aktaran Aslan, "İki gün önce yağan karla rakımın bin 500 ile 2 bin arasındaki yerleşim yerlerimizin yolları ulaşıma kapandı. İki gündür arkadaşlarımızla kar kalınlığının 15-20 santimetreyi bulduğu yolları açmak için çalışıyoruz. Bugün itibariyle kapalı yolumuz kalmadı, tüm yollarımız ulaşıma açıldı." dedi.

Armutlu mezrası sakinleri de yollarının açılmasından dolayı duydukları memnuniyeti ifade ederek Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.