Anahtar Kelimeler: Karavan kampı ihtiyacı

Karavan kampı ihtiyacı

Malatya´nın turizm incisi konumundaki Darende, karavan ile tatil yapacak yerli ve yabancı turistler için de büyük bir potansiyel içeriyor.

Malatya´nın turizm incisi konumundaki Darende, karavan ile tatil yapacak yerli ve yabancı turistler için de büyük bir potansiyel içeriyor.

Turizmde yükselişe geçen ilçemizin istediği hedeflere ulaşması için gastronomi, kongre, termal ve sağlık gibi turizm alanlardaki faaliyetler artırılırken, bu hedeflere ulaşılması ve gelirlerin artırılması için karavan ile tatil yapacak yerli ve yabancı turistler de büyük potansiyel barındırıyor.

Her yıl yüz binlerce insanın ziyaret ettiği ilçemizin turizm master planının olmayışı ise merak konusu.

İki günlüğüne ilçemize gelerek TEDAŞ arkasındaki otoparka kamp kuran İtalyan ?Hayatı Keşfet? karavan kulübü üyeleri, çok güzel bir doğaya ve tarihi güzelliklere sahip olunmasına rağmen karavan kullanıcıları için yer ayrılmamasının üzüntü verici olduğunu söyledi.

İmkânların olmadığı için 1 günlük konaklamanın ardından ayrılacaklarına değinen İtalyan turistler, ateş yakılabilecek bölüm, tuvalet, duş ve alışveriş imkânı olan kamp alanlarının oluşturularak internet ortamından paylaşılması gerektiğini kaydetti.

Türkiye´de artan karavan potansiyeli düşünüldüğünde, Doğu´yu Batı´ya bağlayan doğa ile iç içe ilçemizde karavan parkının yapılması tanıtıma ve ticari hayata önemli katkıda bulunacaktır.