Karahan Tüneli 3 bakanın katılımı ile açılıyor

Malatya ile Doğu Anadolu´daki 12 ili batıya bağlayacak Karahan Tüneli, 3 bakanın katılacağı törenle hizmete açılacak.

 

Malatya ile Doğu Anadolu´daki 12 ili batıya bağlayacak Karahan Tüneli, 3 bakanın katılacağı törenle hizmete açılacak.

2009 yılında yapımına başlanılan Malatya-Darende Karayolu üzerindeki Karahan Tüneli´nin açılışı için Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci Malatya´ya geliyor. Çift tüplü ve 1600 metre uzunluğundaki Karahan Tüneli 3 bakanın katılımı ile düzenlenecek tören ile hizmete açılacak.

Malatya ile Doğu Anadolu´daki 12 ili Kayseri üzerinden Batı´ya bağlayacak olan Karahan Tüneli ile sürücülere güvenli sürüş konforu sağlanılacak. Açılacak tünel ile yaklaşık 20 dakikada kat edilen yolun 5 dakika gibi kısa bir süreye indirileceği belirtilirken tünelin toplam maliyetinin ise 175 milyon 610 bin lira olduğu belirtiliyor.

Öte yandan Malatya´ya gelecek olan 2 Bakan, tünel açılışının ardından Valilik, Belediye ve AK Parti İl Başkanlığı´nı da ziyaret edecek. Cuma namazını Battalgazi ilçesindeki tarihi Ulu Cami´de kılacak olan bakanlardan Tüfenkci ve Arslan öğleden sonra Ankara´ya gidecek. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ise Darende ilçesinde iftar programına katılacak.