Gökhan zontul
18.01.2021 01:26:24
Yegenim seninle guru duyuyorum

Anahtar Kelimeler: Kahramanlar olaya koştu

Kahramanlar bir yıl da 255 olaya koştu

Malatya Büyükşehir Belediyesi Darende İtfaiye Amirliği, 2020 yılında 255 olaya anında müdahale etti.

Büyükşehir Belediyesi’nin Balaban Mahallesi’nde bulunan İtfaiye Amirliği, 3 araç 15 personeliyle ilçemizde 2020 yılı içerisinde meydana gelen 255 olaya müdahale ederek büyük bir başarıya imza attı.

Vatandaşın can ve mal güvenliğini korumak için 7 gün 24 saat esasına göre görev yapan itfaiye ekipleri, yıl içerisinde 166 yangın, 19 trafik kazası, 2 su baskını, 30 insan ve hayvan kurtarma operasyonu ile 38 çeşitli göçük, teker ısınması, ruhsat ve eğitim olmak üzere toplamda 255 olaya müdahale etti.

İş yerlerinin denetleme, personel eğitimi, tatbikat, resmi kurum çalışanlarının bilinçlendirilmesi ve benzeri görevler olmak üzere çok sayıda farkındalık çalışmasını da yürüten ilçemiz İtfaiye Amirliği, yoğun bir çalışma dönemini geride bıraktı.

Yapılan çalışmalarla ilgili gazetemiz muhabirine değerlendirmelerde bulunan İtfaiye Amiri Seyfullah Karcı, “Yoğun bir görev yılını geride bıraktık. Çok şükür hayat kaybı ile sonuçlanan bir felaket yaşamadık. Ekiplerimiz can siperane çalışmaları ile meydana gelecek olaylara zamanında müdahalesi, yangın ve başka kazaları büyümeden engellemiştir. İlçemizin coğrafi yapısı dağlık ve nüfus yoğunluğu kırsalda olması bakımından her ne kadar zorluklar yaşasak da, görevimizi en güzel şekilde yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz.” dedi.

Geçmiş yıllarla karşılaştırıldığında yaklaşık olarak yüzde 20 civarında bir iş artışı olduğunu belirten Karcı, “Artan iş yoğunluğu ile birlikte halkımızı bilinçlendirmeyi de ihmal etmedik. İlçemizde iş yerlerini denetleme, raporlandırma ve resmi kurum çalışmalarını bilinçlendirme noktasında çok sayıda çalışmaya imza attık. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak için mesai gözetmeksizin çalışan ekiplerimiz, özverili bir şekilde görevlerini en güzel şekilde icra etmektedir.” diye konuştu.

Karcı, son olarak tehlikeye düşmüş her canlı için, 7 gün 24 saat görev başında olduklarını sözlerine ekledi.