İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü

Darende´de İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Darende´de İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Nadir İlkokulu tarafından METEM Konferans Salonu´nda düzenlenen etkinlikte konuşan okul müdürü Mustafa Kızmaz, İstiklal Marşı´nın tarihi, milli karakteri, milli mücadelenin heyecanını ve duygularını içinde taşıyan, edebiyatımızın seçkin bir örneği olduğunu söyledi.

Türk milletinin vatanı için gerektiğinde canını feda etmekten kaçınmadığını belirten Kızmaz, kahramanlık destanı olan İstiklal Marşı´nın, bugün de vatanın ne kadar kutsal bir emanet olduğunu gösterdiğini kaydetti.

Programda, İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy´un şiirlerinin okunması ve ardından öğrenciler tarafından sahnelenen tiyatro gösterisi izleyenlerin beğenisini kazandı. Programda, İstiklal Marşı oratoryosu sahnelendi. Daha sonra şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Etkinlikte okul idaresi tarafından hazırlattırılan, ilçede yaşayan idareci ve vatandaşların seslendirdiği "Darendelilerin dilinden İstiklal Marşı" isimli video izletildi.

Programa, Belediye Başkanı Süleyman Eser, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Güngör, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, siyasi parti başkanları, çok sayıda okul müdürü, öğrenciler ve davetliler katıldı.