Abdurahman UGRAŞ
22.02.2018 10:17:57
Öncelikle ben öylesine Canı kadar kıymetli, değerlerine Önem veren, bir İlçede doğup büyüdüğüm için ve de bu İlçenin Nüfusuna kayıtlı olduğumdan dolayı, Kendimi Dünyanın en şanslı bireyi olarak adlediyorum.. Vatan aşkı,Bayrak Aşkı,Kuaran Aşkı,Asker Aşkı,İsdiklal Marşı Aşkı,Aşkların en kutsalı ve en güzelleri olsa gerek. Bağımsızlığımızın ana unsurlarını içlerinden geldiği gibi yaşayıp ve okuyan,doğasına yansıtan Darende İlçemizin Kaymakamı,Milli Eğitim Müdürü,Öğretmen ve Velileri emeği geçen tüm birim amirlerini ve memurlarımızı bu konuda bir kez daha kutlamak. Yarışmaya katılarak Ödüllere layık görülen tüm öğrenci kardeşlerimi zi de cani gönülden tebrik etmek istiyorum. ALLAH bu birik ve beraberliğimizi, bu inanç uğruna yola çıktığımız inanç kapılarımızı,Vatana Bayrağa Kurana Askere,Büyüklerimize sadakatı hiç bir zaman kapamasın İnşallah. Sağlıcak İle Hoşça kalın....

İstiklal Marşı´nı güzel okumak için yarıştılar

İlçemizde Yeşilyurt Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün ortaklaşa düzenlediği "İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması" büyük bir mücadeleye sahne oldu.

İlçemizde Yeşilyurt Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün ortaklaşa düzenlediği "İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması" büyük bir mücadeleye sahne oldu.

Darende Mesleki Eğitim Merkezi Konferans Salonu´nda düzenlenen yarışmaya, ortaokul ve lise düzeyinde 22 okuldan öğrenci katıldı.

Öğrenciler, sinevizyondan yansıtılan görsel ve fon müziği eşliğinde çeşitli koreografi sergileyerek istiklal marşının 10 kıtasını seslendirdi.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Kızmaz başkanlığında oluşturulan jüri heyeti tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, Mehmet Emin Ilıcak Fen Lisesi öğrencisi Sedanur İnan lise düzeyinde birinci, Osman Hulusi Ateş İmam Hatip Lisesi Eyüp Karakuzu 2. Mustafa İclal Başer Anadolu Lisesi´nden Songül Özdemir ise 3. seçildi.

Ortaokullar arasında yapılan seçmelerde ise Osman Hulusi Ateş İmam Hatip Ortaokulu´ndan Mustafa Rüştü Ferliaslan birinci seçilirken, Mehmet İzzet Paşa Orta Okulu öğrencisi Sudenaz Kaçaman 2. Özel Hacı Naciye Ateş Ortaokulu öğrencisi Hatice Kübra Çetin ise 3. oldu.

İlçe Milli Müdürü Fevzi İnce, yarışma sonunda yaptığı konuşmada, tüm öğrencilerin istiklal marşını büyük bir hissiyat ve severek okuduğunu belirterek, öğrencilere teşekkür etti.

İnce, birincilerin ildeki elemelere katılacağı bilgisini aktararak, ?İstiklal Marşımızı sevmek ve hissederek okumak; vatanımızı sevmektir, ülkemize sahip çıkmaktır. Bağımsızlığımıza sahip çıkmaktır." diye konuştu.

Yarışmada dereceye giren öğrenciler, 8 Mart tarihinde Malatya Kongre ve Kültür Merkezi´nde yapılacak olan il yarışmalarına katılmaya hak kazandılar.