abdurahman UGRAŞ
4.10.2018 20:30:26
GEÇ KALMIŞ DA OLSA IRMAKLI KÖYÜMÜZE AİT BÖYLESİNE GÜZEL BİR YATIRIM HABERİNİ DARENDE BASINIMIZDAN DUYMAK KADAR GÜZEL NE OLABİLİR Kİ?.... UZAKTAKİ MEMLEKET SEVDALILARIMIZ ADINA DİYORUM Kİ: ALLAH DEVLETİMİZE,BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYE BAŞKANINA VE ÇALIŞANLARA... DARENDE İLÇE BELEDİYE BAŞKANIMIZ. SYN.DR.SÜLEYMAN ESER BEYE. SABAHIN SEKİZİNDE MEMURLAR İLE İŞE BAŞLAYIP MESAYİ BİTİMİNE KADAR KÖYÜ İÇİN CANINI MALINI FEDA EDEN İLÇENİN EN GENÇ MUHTARI OLAN KÖY MUHTARIMIZ SAYIN ÖMER KILIÇ BEYİN VE İHTİYAR HEYETİNİN O GÜZEL BAŞARILI VE ISRARLI ÇALIŞMALARINA. MİSAFİRPERVERİLİĞİ,KAVUNU SEBZESİ HANTAROS KALESİ VE DE TÜM MAHSÜLLERİ İLE MALATYA İLİMİZDEKİ ÇUKUROVA MAHLASINI ADINA LAYIK BİR ŞEKİLDE TAŞIMASINA YARDIMCI OLAN BİRİ BİNDEN DEĞERLİ IRMAKLI KÖY HALKIMA UZAKTAKİ IRMAKLI KÖY SEVDALILARI VE DARENDE SEVDALILARI ADINA YAZDIKLARIM VE TEŞEKKÜRLERİM AZ BİLE... SAYIN YETKİLİLER SEVGİLİ KÖY HALKIM İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ ŞU GARİP DÖNEM İÇİN OLSUN BİRİ BİRİMİZE MAHALLEMİZE,YAPILAN ESERLERE,DEVLETİMİZE, BAYRAĞIMIZA,EZANIMIZA KARDEŞLİĞİMİZE DAHA SIM SIKI SARILMAMIZ GEREKİR DÜŞÜNCESİYLE KÖY HALKIMIZA VE IRMAKLI KÖYÜNE DİĞER KÖYLERİMİZE YARDIMDA BULUNAN TÜM YETKİLİLERE SONSUZ SAYGI SEVGİ HÜRMETLERİMİZİ SUNUYORUM.ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.BU ESERLER KÖYÜMÜZE TEKRAR HAYIRLI UĞURLU OLSUN ..SAĞLICAK İLE GÜZEL GÜNLERDE GÜZEL ESERLERLE KALIN.. Abdurahman UGRAŞ Çevre Ve Şehircilik İl Müdürlüğü Beşiktaş/İSTANBUL

Irmaklı´ya kanalizasyon, çim saha ve sıbyan mektebi yapılacak

Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ), ilçemiz Irmaklı Mahallesi´nde altyapı çalışmalarına başladı.

Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ), ilçemiz Irmaklı Mahallesi´nde altyapı çalışmalarına başladı.

İlçenin kırsalında bulunan Irmaklı Mahallesi´nde başlatılan çalışmalar kapsamında 10 bin metre kanalizasyon hattı çekilecek.

Mahallede incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, yaptığı açıklamada, MASKİ tarafından başlatılan çalışmayla Irmaklının kanalizasyon sorununun çözüleceğini söyledi.

Altyapı sorunlarının tamamlanması ile mahallenin tamamı parke taşı ile kaplanacağını kaydeden Eser, ?Büyükşehir Belediyesi MASKİ tarafından uzun yıllardır yapılması beklenen kanalizasyon problemi inşallah bir ay gibi kısa bir sürede tamamlanacak. Altyapı çalışmaları biter bitmez kaldırım ve mahalle aralarında parke taşı döşeme çalışmalarına başlayacağız. Altyapı çalışmalarının tamamlanmasını beklediğimiz ilçemizin Çukurovası konumundaki Irmaklıyı, kış öncesi nezih bir mahalle haline getireceğiz.? dedi.

?Sentetik çim futbol sahası ve sıbyan mektebi yapılacak?

Mahallenin genç ve miniklerini de düşündüklerini aktararak son olarak şunları söyledi;

?Kırsalda bulunan üretken ve başarılı en büyük mahallelerimizden bir tanesi burasıdır. Genç nüfusumuz oldukça yüksek. Gençlerimizin yaz kış sportif faaliyet yapacak yarı kapalı sentetik çim futbol sahasını önümüzdeki günlerde ilkokul binasının arkasına yapacağız. Aynı zamanda anaokuluna giden yavrularımız için de ilçe müftülüğümüz ile görüşerek buraya Sıbyan Mektebi açmayı planlıyoruz. İnşallah bir ay içerisinde mahallemiz, daha yaşanılabilir, daha güzel bir Irmaklı olacak.?

Mahalle Muhtarı da Ömer Kılıç da Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ ekiplerine teşekkür ederek, bu yıl mahalleye ait en önemli sorunların tek tek çözülmesinden dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını kaydetti.