İlk iftar teşkilat, muhtarlar ve meclis üyelerine

Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, AK Parti ilçe teşkilatı, muhtarlar ve belediye meclis üyeleri ile iftar programında bir araya geldi.

Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, AK Parti ilçe teşkilatı, muhtarlar ve belediye meclis üyeleri ile iftar programında bir araya geldi.

Belediye Sosyal Tesisleri´ndeki programda bir konuşma yapan Başkan Eser, katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederek, İslam âleminin ramazan ayını kutladı.

Ramazanın yardımlaşma ve paylaşma ayı olduğunu belirten Eser, bayramı da birlik ve beraberlik içinde kutlayacaklarını vurguladı. Darende´ye yapılan yatırımlar ve hayata geçirilen projeler hakkında bilgi veren Eser, yeni açıklanan AK Parti Malatya milletvekili aday listelerinin kente hayırlı olmasını diledi.

Ramazan ayının ilçede en güzel şekilde yaşandığına da değinen Eser, "Mübarek Ramazan ayında sizlerle beraber bu güzel günde bir arada bulunmaktan son derece mutluyum. Ramazan demek zaten bereket demek, huzur demektir. Allah´a ne kadar şükretsek az kalır. Tüm İslam alemine de bu huzuru sağlamak için bize çok iş düşüyor. Mazlum İslam coğrafyasının da huzur içinde yaşamasının sizlerin, bizlerin elinde olduğunu bilmeliyiz." diye konuştu.

AK Parti ilçe Başkanı Süleyman Şimşek ise İslam aleminin kan, gözyaşı ve acılarla Ramazan Bayramı´na girdiğini dile getirerek, "Müslüman coğrafyaya baktığımızda maalesef kan, gözyaşı ve acılar var. Buradan onlar için dua edelim. Bizleri bugün burada ağırlayan, sizlerle buluşmamıza vesile olan değerli başkanımıza teşekkür ediyorum." dedi.