Ülkemizin en önemli kaynak ve akademik kütüphanesi olarak nitelendirilen, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Özel Şeyh Hamid-i Veli Kütüphanesi, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında bir süredir kapalı olan kapılarını okuyuculara açtı.

Kovid-19 sebebiyle bir süredir kapalı bulunan ve normalleşmeyle birlikte tekrardan kapılarını okuyucularına açan Özel Şeyh Hamid-i Veli Kütüphanesi, öğrenci ve yöre halkından büyük ilgi görüyor.

Somuncu Baba Külliyesi içerisinde bulunan kütüphane, 6 bini aşkın eserle 26 yıldır hizmet veriyor.

Pazartesi günleri hariç haftanın 6 günü ziyaretçi ve vatandaşlara açık olan kütüphanede, araştırma yapılabilmesi amacıyla bilgisayar, çay ve çeşitli ikramlarda ücretsiz olarak sunuluyor.

Maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak ziyaretçilerin kabul edildiği Şeyh Hamid-i Veli Kütüphanesi’nde düzenli olarak dezenfekte çalışmaları yapılıyor.

Kütüphane yönetimi tarafından yapılan açıklamada, Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı’nın himayesinde tüm yaş gruplarına ait 6 bini aşkın eserin dijital ortama taşınması ve sesli kitap haline dönüştürülmesi için projelerin devam ettiği kaydedildi.

‘İlim, irfan ve hikmet membaı’ Şeyh Hamid-i Veli Kütüphanesi kapılarını açtı

Kültür-Sanat 13.10.2021 15:45:00 4590 0