Darende Kaymakamlığı tarafından düzenlenen ?Devlet Vatandaş Buluşması´ toplantısı toplantısıyla ilçenin çözüm bekleyen sorunları masaya yatırılıyor.

Kaymakamlık himayesinde 2.si düzenlenen toplantıya, Kaymakam Ali Türk, Belediye Başkanı Süleyman Eser, kamu kurum amirleri, sivil toplum kuruluşları, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katılıyor.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Kaymakam Türk, düzenlenen toplantılar ile toplumun her kesimine ulaşmayı istediklerini, hizmetlerin etkin, verimli ve hızlı sunulmasını amaçladıklarını söyledi.

Türk, toplantıda eğitim, sağlık, tarımsal faaliyetler, ulaşım, hibe programları ve mahallelerin genel sorunlarına yönelik, kamu kurum amirleri ve vatandaşlarla değerlendirmelerde bulunarak vatandaşları dinledi.

Belediye Başkanı Süleyman Eser de, ilçenin en büyük sorunu olarak bekleyen içme suyu ve otogar yapımının Malatya Büyükşehir Belediyesi ile istişarelerinin sürdüğünü söyledi.

Muhtarlarında isteklerinin dinlendiği toplantıda, Nur Kuyusu ve Çukurkaya Mahallelerinin içme suyu sorunu, Akçatoprak Mahallesi´ndeki ihtiyaçlı aileye yardım isteği, mahallelere yapılan kömür yardımları, kırsalda bulunan mahallelerde taşımalı öğrencilerin yaşadıkları sorunlar masaya yatırılarak görüşüldü.

İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Mustafa Güngör muhtarların köy korucusu (güvenlik korucusu) alınacak iddialarına cevap vererek, şuan için taraflarına bildirilmiş bir karar olmadığı iletti.

Hisarcık ve Yeşiltaş Mahallele muhtarları, MASKİ´den hizmet alamadıklarını iddia ederek, mahallelerinde hala su şebekesinin bulunmadığını bildirdi.

İlçemizde Devlet-Vatandaş Buluşması

Darende Kaymakamlığı tarafından düzenlenen ?Devlet Vatandaş Buluşması´ toplantısı toplantısıyla ilçenin çözüm bekleyen sorunları masaya yatırılıyor.
Gündem 3.01.2017 12:30:38 884 0