İl Milli Eğitim Müdürü Hatice Özdemir ve beraberindeki heyet, Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Hamid Hamidettin Ateş Efendi’nin bir süre misafiri oldu.

İlçemiz Kaymakamı Ökkeş Safa Türkoğlu’nun davetlisi olarak Darende’ye gelen Milli Eğitim Müdürü Özdemir ve beraberindeki misafirleri, Vakıf Başkanı Hamid Hamidettin Ateş Efendi’ye ziyarette bulundu.

Vakıf’ın yapmış olduğu eserlerden övgü ile bahseden Özdemir, Somuncu Baba’nın ilim, hikmet ve önemli bir eğitim merkezi olduğunu söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Hamid Hamidettin Ateş Efendi de Özdemir’e, kolaylıklar dileyerek vatana, millete hayırlı işler yapmalarını temennisinde bulundu.

Hamid Hamidettin Ateş Efendi, günün anısına İl Milli Eğitim Müdürü Hatice Özdemir’e, 4 ciltlik “20. Yüzyıl Mutasavvıf Divan Şairi Seyyid Osman Hulusi Efendi Divanı” adlı eseri hediye etti.

Kaymakam Türkoğlu’nun misafiri olan Özdemir ve beraberindekiler, daha sonra ilçenin tarihi ve turistik mekanlarını gezerek Darende’den ayrıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Özdemir’den nezaket ziyareti

İl Milli Eğitim Müdürü Hatice Özdemir ve beraberindeki heyet, Hamid Hamidettin Ateş Efendi’nin bir süre misafiri oldu.
Gündem 18.06.2022 18:33:00 2874 0