İl Emniyet´ten ?Madde Bağımlılığı? konferansı

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, ilçemizde madde bağımlılığı konferansı düzenledi.

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, ilçemizde madde bağımlılığı konferansı düzenledi.

Somuncu Baba Mesleki Teknik Eğitim Merkezi çok amaçlı salonunda düzenlenen konferansta sunum yapan narkotik suçlarla mücadele ekipleri, uyuşturucuyla en iyi şekilde mücadele ettiklerini söyledi.

Uyuşturucu ile mücadelenin terörle mücadeleden farkının olmadığına değinilen konferansta emniyet ekipleri şunlara anlattı; "Biz İçişleri Bakanlığı temsilcisi olarak uyuşturucu ile mücadeleyi madde bağımlılığı ile mücadeleyi terörle mücadeleden ayırt etmiyoruz çünkü en az onun kadar tehlikeli ve onun kadar toplumumuzda derin yaralar açıyor. O yüzden terörle mücadele kadar bu işi önemsiyoruz fakat bu iş sadece polisiye tedbirlerle önlenebilecek bir iş değil. Velilerimize, öğretmenlerimize, idarecilerimize, emniyet personelimize ve öğrencilerimize büyük işler düşüyor. Allah gençlerimizi bu illetten korusun. Uyuşturucu bağımlılığı burada da var ama sınırlı. Biz bunu sıfıra indirmek için elimizden geleni yapacağız.´´

Konferansta daha sonra Darende ilçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de uyuşturucu ile mücadelede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Etkinliğe Kaymakam Enver Hakan Zengince, İlçe Jandarma Komutan Vekili Özkan Topal, Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, daire amirleri, kamu kurum çalışanları, okul müdürleri, öğrenci ve veliler de katıldı.