Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, ilçemiz Günpınar Mahallesi şelale içme suyu kaynağında iyileştirme ve rehabilitasyon çalışması gerçekleştirdi.

Yapılan çalışmanın ardından Günpınar Şelalesi’ni besleyen doğal kaynak suyu, sisteme kazandırılarak vatandaşların kullanımına sunuldu.

 MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert ve beraberindeki heyet çalışmaları yerinde inceledi.

"Doğal içme suyu kaynağı devreye alındı"

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda çalışmaların aralıksız devam ettiğini aktaran MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, Darende İlçesi’nin içme suyu ihtiyacının sondajlar ile karşılandığını söyledi.

Günpınar (Şelale) içme suyu kaynağında gerekli çalışmaların yapılmasının ardından sondajların acil durumlarda kullanılacağını söyleyen Mert, “Darende İlçemize sondajdan su ulaştırıyorduk. Ancak vatandaşlarımız bu durumdan memnun değillerdi. MASKİ Genel Müdürlüğü ekibi olarak 15 gündür burada yoğun bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Burada bulunan pompalar yenilendi. Darende’nin tamamının su ihtiyacını buradan karşılamak istiyoruz. Vatandaşlarımızın doğal kaynak suyundan faydalanmaları için çalışmalar yapıyoruz. Burada üç tane depomuz var. SCADA Sistemi ile bağlantıları yapıldı. Artık uzaktan bu depolarımızı kontrol edip yönetebileceğiz. Kayıp kaçak suya müsaade etmeyeceğiz. Bu bölgede kendi cazibesiyle gelen kaynak suyunu Darende halkına ulaştırmak için gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sonucunda tüm Darende halkı memnun olacak. Emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

İçme suyumuzun tamamı şelaleden karşılanacak

Günpınar Mahallesi şelale içme suyu kaynağında iyileştirme ve rehabilitasyon çalışması gerçekleştirdi.
Gündem 12.05.2022 09:37:00 2555 0