Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı, vakıf merkezi ve bağlı kuruluşlarında TSE Kovid-19 Güvenli Hizmet Belgesi almaya hak kazanan ülkemizdeki ilk vakıf oldu.

Hulusi Efendi Vakfı, Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından belirlenen tüm kriterleri başarıyla tamamlayarak bağlı kurumları ve vakıf merkezinde TSE Kovid-19 Güvenli Hizmet Belgesi almaya hak kazanan ilk vakıf oldu.

Vakıftan yapılan açıklamaya göre, 36 yıldır yurtiçi ve yurtdışı başarılı birçok hizmete öncülük eden Hulusi Efendi Vakfı’nın, alanında bir ilke daha imza atarak faaliyet alanlarına yönelik TSE tarafından verilen belgenin sahibi oldu.

Salgının başladığı ilk günden itibaren öncelikli olarak çalışanlarının ve insanların sağlıklarını korumak, güvenilir ve kaliteli hizmeti kesintisiz olarak sunmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Vakıf, merkez bina olmak üzere bağlı bulunan kuruluşlarda gerçekleştirdiği çalışmalar ve uygulamalar ile belgeyi almaya hak kazandı.

Vakıf, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kovid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu'nda salgının yönetimine yönelik hazırlanan rehberde yer alan Kovid-19 bulaş özellikleri, korunma ve kontrol önlemleri, uygulamaya yönelik önlemler, eğitimler, atık yönetimi, sosyal-ortak kullanım alanları, temizlik-dezenfeksiyon yönetimi ile iş sağlığı ve güvenliği ekipmanları süreçlerine yönelik uygulamaları hızlıca hayata geçirerek tüm prosedürleri başarıyla yerine getirdi.

Vakıf merkezi ofisleri ve kurumlarda gerçekleştirilen denetimlerden başarıyla geçen Hulusi Efendi Vakfı, güvenilir ve kaliteli hizmeti bir kez daha belgelenmiş oldu.

Hulusi Efendi Vakfı, TSE'den ‘Kovid-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ alan ilk vakıf oldu

Gündem 3.03.2021 12:45:00 4119 0