Abdurahman UGRAŞ
10.05.2019 14:44:17
İlçemiz DARENDE´mizin Kültür Varlıkları yönünde Dünya çapında büyük etki sağlıyacağına inandığım bu güzel çalışmalarından dolayı Vakfımızın değerli kurucusu benimde Okul Arkadaşım Mütevveli heyetin başkanından en alt kademeye kadar bu fikiri sunan ve yardımcı olan tüm emeği geçenlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum..ALLAH Emeğinizi zay etmeden inşallah hedefe ulaşırsınız..Bizlere düşen bir görev de olur ise Memleketimiz için her zaman hazırız..Saygı ve Sevgilerimle..

Hulusi Efendi Vakfı´nın 33. yılına özel pul koleksiyonu

Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı´nın 33. kuruluş yıl dönümü anısına Darende´nin tarihi ve turistik yerlerinin fotoğrafı olan özel koleksiyon pulları basıldı.

 

Es-Seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı´nın 33. kuruluş yıl dönümü anısına Darende´nin tarihi ve turistik yerlerinin fotoğrafı olan özel koleksiyon pulları basıldı.

 ?Her canlıya hizmet? düsturu ile 1986 yılında Es-Seyyid Osman Hulûsi Efendi tarafından kurulan Vakıf, 33. yılına özel tasarlanan posta pulları, Posta ve Telgraf Teşkilatı´na (PTT) gönderildi.

Vakıftan yapılan yazılı açıklamada Hulusi Efendi Vakfı´nın kuruluşunun 33. yılı dolasıyla bir dizi çalışmalar yapıldığı aktarıldı.

Hayatı boyunca kendini insanlığa hizmete vakfedip, gerçek manada tasavvufun insanlığa hizmet olduğunu, örnek ahlakıyla sergilemiş olan Osman Hulusi Efendi´nin, topluma örnek yüce şahsiyet oluğu belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi;

?Allah rızası için insanlığa hizmet etme gayesiyle bütün hayatı boyunca kendini hizmete vakfeden Osman Hulûsi Efendi, bu inanç ve kültürün yaşamasını sağlamış, devamına önder olmuştur. İsmini taşıyan Vakfımız, kuruluşunun 33. yılını anlamlandırmak için posta pulu bastırılması planlandı. PTT Genel Müdürlüğüne yapmış olduğumuz talep olumlu karşılanmış örnek tasarımlar basılarak tarafımıza iletilmiştir. Dağıtıma çıkması planlan pullarda, Abdurrahman Gazi, Medişeyh Camii ve Türbesi, Abdurrahman Erzincani Camii, Günpınar Şelalesi, Hasan Gazi Türbesi, Hulusi Efendi Vakfı Genel Merkezi, Somuncu Baba Camii Minare ve Havuzu, Somuncu Baba Külliyesi Genel Görünüm, Somuncu Baba Türbesi´nin görselleri yer alacak.?

Darende´nin tanıtıma katkısı olacak

Vakıf tarafından 81 ilde bulunan temsilcilik, resmi kurumlar ve gönüllüleri aracılığıyla postaya verilecek gönderilerde, tanıtım amacıyla bu pullar kullanılacak. 7 farklı değerde on binlerce pul bastırılacak.