Hastane yönetiminden yapılan açıklamada, ilçede sağlık hizmeti kalitesini yükselten Hulusi Efendi Devlet Hastanesi’nin üst düzey teknolojilerle donatılmaya devam ettiği kaydedildi.

Yeni cihazla birlikte çevre ilçelerdeki en yüksek teknolojiye sahip kamu hastanelerinden biri olduğu belirtilen açıklamada, Pazartesi, Salı ve Cuma günleri hizmet vereceği duyuruldu.

Hulusi Efendi Hastanesi’nin çevre ilçelerle birlikte yıllık toplam 3 binin üzerinde hastaya görüntüleme hizmeti sunduğu aktarılan açıklamada şu bilgilere yer verildi;

“Hastanemizde hizmete giren cihazımız, görüntüleme alanında en gelişmiş düzeyde olup kısa çekim süresiyle yüksek görüntü kalitesi elde edilebilirken, cihaz, teknik özellikleriyle kliniklerin ihtiyacı olan araştırma, geliştirme ve ileri görüntüleme tekniklerinin tümünü karşılayacak gerekli altyapıyı sağlıyor. Gün içerisinde yüksek sayıda hastaya hizmet sunulabilen cihazımız, aynı zamanda üst düzey hasta konforu sağlayacak ve pediatrik hastalara en iyi hizmeti sunacak tasarıma sahip. Hastanemize gelen kaza, düşme gibi ani travmalarda beyinde ve vücudun diğer bölgelerindeki olası tahribatlar; kalp, beyin, akciğer, karaciğer gibi organlarda oluştuğu düşünülen hastalıklar teşhis edilebiliyor.”

Açıklamanın sonunda, cihazın ilçeye kazandırılmasında emeği bulunan ilgilere teşekkür edildi.

Hasta ve yakınları hizmetten memnun

Hastaneye gelerek görüntüleme tedavisi alan Mehmet Kır, artık tedavi için Malatya’ya gidip gelmek zorunda kalmayacağı içim mutlu olduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Saliha Öztürk de birçok ilçede bulunamayan bu hizmetin büyük bir nimet olduğunu belirterek, “Allah devletimizden razı olsun” dedi.

Hulûsi Efendi Devlet Hastanesi, üst düzey teknolojilerle donatılmaya devam ediyor

Hulusi Efendi Devlet Hastanesi’nin arızalanarak hizmet dışı kalan görüntüleme cihazı, son teolojiye sahip 14 kesitli bilgisayarlı tomografi cihazıyla değiştirildi.
Gündem 14.12.2021 08:01:00 3072 0