gönülsüz
9.03.2016 14:24:49
Darendeliler çoçuklarınızı yollayacak başka dersanede kalmadı.Nerde hazırlanacak öğrenciler simdi. Yazıklar olsun... Allah belasını versin bu meselede emeği geçenlerin...

ALİ OSMAN
9.03.2016 14:30:10
Ülkede eğitim bitmiş kapatılan dersane olsa ne olur olmasa ne olur. Kime yarıyacak bu şimdi zaten zamanında el ele verip siz teşvik etmediniz mi bazı şeyleri ? Cevaplar çok basit ama ülkenin genç nüfusu diplomalı işsiz olmaya daha kötüsü eğitimsiz bir neslin arkadan gelmeye başladığı çok aşikar.

ahmet aslan
12.03.2016 15:11:56
Peki kapattınız ama bu kadar öğrenci ne yapacak bu mezun öğrenciler nerede hazırlanacak bir alternatifiniz varmı önce bu sorunlara çözüm bulun sonra kapatın Amaç eğitimi engellemek amaç gariban ailelerin çocukları okumasın zengin insanların çocukları özel ders görüp istediği üniversiteye gitsinler yazık çok yazık her zaman yoksul aileler ezilecekmi

TAHSİN GÜRGİÇ
16.03.2016 11:26:58
AH DARENDE NE EMEKLERLE O KURUM YAPILDI ORAYA ÇOCUKLARINI VERENLER VE ORADAN ÇIKMAYANLARIN ELİYLE KAPANMASI NE ACI... OKULA DÖNÜŞÜM MESELESİ KESİNLİKLE YALAN ÇÜNKÜ HERKES BU İŞİ YAPABİLİR SİZE İZİN YOK DİYEN KENDİLERİYDİ BEYEFENDİLERİN. AKİBETLERİNİ MERAKLA TAKİP EDECEĞİM. ORASI KAPANINCA ÖĞRENCİLERİMİZİN AHLAK YAPISI DAHA DA İYİ OLACAK ÖYLEMİ...

Hügem dershanesi kapatıldı

Darende uzun bir süredir faaliyette bulunan Hügem Dershanesi, okul dönüşme başvurusu yapmadığı için Malatya Valiliği kararıyla belediye ekiplerince mühürlendi.

 

Darende uzun bir süredir faaliyette bulunan Hügem Dershanesi, okul dönüşme başvurusu yapmadığı için Malatya Valiliği kararıyla belediye ekiplerince mühürlendi.

Alınan bilgiye göre, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 1 Eylül de dershanelerin özel okul veya etüt merkezi dönüşme yönetmeliğine başvuru yapmadığı gerekçesiyle, Heyiketeği Mahallesi´ndeki Özel Hüseyin Gazi Eğitim Merkezi (HÜGEM) Dershanesi, Darende Belediyesi zabıta ekipleri tarafında valilik kararıyla dershane binası mühürlendi.

Kapatma kararı çerçevesinde hazırlanan belgede, "Bakanlık oluru ile işyeri açma ve çalışma ruhsatı iptal edilen kurumun süresiz olarak kapatılması, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin 18. maddesi 5. fıkrasına göre soruşturma sonucunda kurumun sürekli, kurucuya beş yıl geçmeden tekrar kurum açma veya bir kurum devir alma ya da bir kuruma ortak olma izni verilmemesi müdürlüğümüzce uygun görülmüştür" ifadelerine yer verildi.

Mühürleme işlemi sırasında Darende İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de güvenlik önlemi aldı.

Aynı bina içerisinde bulunan dershanenin odaları mühürlenirken, Şelale Eğitim Kurumlarına bağlı yurt ise faaliyetlerine devam edeceği öğrenildi.