Anahtar Kelimeler: Haftada okulda

Haftada 3 gün okulda süt var

Darende´deki ana sınıfı ve ilkokullarda öğrenim gören 2 bin 119 öğrenciye dönem boyunca toplam 121 bin adet süt dağıtılacak.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen ?Okul Sütü Programı? eğitim döneminin ikinci yarısı ile başladı.

Darende´deki ana sınıfı ve ilkokullarda öğrenim gören 2 bin 119 öğrenciye dönem boyunca toplam 121 bin adet süt dağıtılacak.

Yarıyıl tatilinin ardından başlanılan eğitim döneminin ilk günün de okul sütü projesi kapsamında Mehmet Akif Ersoy ilkokulunda süt dağıtımına katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, Türk Gıda Kodeksi`ne uygun ambalajlı, 200 ml´lik sütlerin, pazartesi, çarşamba ve cuma günleri olmak üzere haftanın 3 günü dağıtılacağını duyurdu.

İnce, ilköğretim çağındaki öğrencilere süt tüketim ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandırarak dengeli beslenmelerine katkıda bulunmak suretiyle zihinsel ve fiziksel olarak gelişimlerinin artırılmasını hedefleyen Okul Sütü Projesi ile ayrıca, uzun vadede süt tüketimi artırılarak süt üreticisine destek olunmasının amaçlandığını ifade etti.

Öğrenciler de, uygulamadan memnun olduklarını belirterek, dağıtılan kutu sütleri keyifle içti.