Hacılar Mahallesi grup yolu ilk kez sıcak asfaltla buluştu

Malatya Büyükşehir Belediyesince ilçemizin 4 mahallesinin kullandığı Hacılar Mahallesi grup yolunun 2 kilometrelik tehlikeli bölümü sıcak asfaltla kaplandı.

Malatya Büyükşehir Belediyesince ilçemizin 4 mahallesinin kullandığı Hacılar Mahallesi grup yolunun 2 kilometrelik tehlikeli bölümü sıcak asfaltla kaplandı.

Mahalle Muhtarı Müslüm Kaçaman, 3 yıldır stabilize olarak bekleyen yolun sıcak asfaltla kaplanmasından duyduğu memnuniyetini dile getirerek, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür etti.

İl genelindeki en zorlu yollardan bir tanesinin mahalle yolları olduğunu belirten Kaçaman, “Mahallelerimizin coğrafyası gibi yolları da geçit vermez kayalıkların ve Tohma Kanyonu’nun içinden geçiyor. 3 yıl önce kayalar kırılarak genişletme ve temizlik çalışması yapıldı. Lakin aradan geçen zaman içerisinde yolumuz öylece yapılmadan kaldı. Geçtiğimiz günlerde yolumuzun durumunu gösteren fotoğraf video çekip yeni seçilen Selahattin Gürkan başkanımızın yanına gittim. Durumu kendilerine iletince Yol Yapım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanı Mehmet Mert beye talimat verdi. Onlarda geldiler, incelediler ve hemen yapımına başlandı.” dedi.

İlk defa yolların sıcak asfalt ile kaplandığını kaydeden Kaçaman, “Bu yıl kullanılamaz haldeki 2 kilometrelik bölümü sıcak asfalt ile kapladılar. Gelecek yıl da mahallelerimizin alt yapı sorununu çözdükten sonra geriye kalan kısımlarını yapacaklar. Böylelikle bu grup yolumuz tarihinde ilk defa sıcak asfalt hizmeti almış olacak. Yine önümüzdeki günlerde büyükşehir belediyemiz tarafından 300 metrelik uçurum olan yol kenarını da korkuluk ile çevirerek daha güvenli olması sağlanacak. Ben büyükşehir belediyemize, Darende Belediyesi’ne ve emeği bulunan Hulusi Efendi Vakfı’na çok teşekkür ederim.” diye konuştu.

Mahalle sakini Kamil Toptamış da mahalle tarihinin en güzel hizmeti olarak nitelendirdiği sıcak asfalt serimi için emeği bulunan herkese teşekkür etti.