Hulusi Efendi Vakfı tarafından ilçeye bağlı Yukarıulupınar Mahallesi´ne yaptırılan Hacı İbrahim Yüksek Mescidi dualarla ibadete açıldı.

Hulusi Efendi Vakfı tarafından, Malatya-Kayseri D 300 karayolu üzerine yolcuların istifadesi için inşa edilen mescit, 35 metrekare olup 60 kişinin aynı anda ibadet edebilecek.

Açılışta bir konuşma yapan emekli Müftü Dr. Süleyman Aktaş, ?her canlıya hizmet´ anlayışını kendine destur edinmiş Hulusi Efendi Vakfı´nın, insan hayatına dokunan estetik hizmetlerin Osmanlı dönemindeki vakıf anlayışıyla aynı çizge yürütüldüğünü söyledi.

Aktaş, yolcuların temiz ve nezih bir ortamda ibadetlerini yerine getirmek için yapılan bu mescidin kıyamete dek insanlığa hizmet edeceğini belirterek, ?Vakfımız, her alanda olduğu gibi insanı yaşatmak üzere yapmış olduğu eserler, takdire şayandır. Burada mola veren bir yolcu için her şey düşünülerek ibadetini en kolay şekilde yerine getirmesi sağlanmış. Mescid inşa etmek, mescitler ile gönül bağı kurma tüm Müslümanların vazifesidir. İbadethanelerimize estetik bir dokunuşla örnek bir eser meydana getiren Hulusi Efendi Vakfı´na şükranlarımızı sunuyoruz.? dedi.

Müftü Aktaş tarafından yapılan dua sonrasında, Mescidin yapımı için arsasını bağışta bulunan Hacı İbrahim Yüksek´e Hulusi Efendi Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Hamid Hamidettin Ateş Efendi tarafından plaket verildi.

Kalabalık bir katılımın olduğu törende kurban kesilerek, Vakıf Başkanı Ateş ve Yüksek tarafından kurdelesi kesilen mescit, dualarla ibadete açıldı.

?Hacı İbrahim Yüksek Mescidi´ ibadete açıldı

Hulusi Efendi Vakfı tarafından ilçeye bağlı Yukarıulupınar Mahallesi´ne yaptırılan Hacı İbrahim Yüksek Mescidi dualarla ibadete açıldı.
Gündem 4.09.2017 17:35:18 1804 0