Anahtar Kelimeler: Günpınar’ fidan toprakla buluştu

Günpınar’da bin 200 fidan toprakla buluştu

Günpınar Yardım Kalkındırma Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla bin 200 fidan toprakla buluşturuldu.

Günpınar Yardım Kalkındırma Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Günpınar Mahallesi'ndeki dağlık alanlarda, mahalle sakinlerinin katılımıyla fidan dikimi etkinliği düzenlendi.

Vakıf Başkanı Derviş Güneş, Malatya Orman İşletme Müdürlüğünden temin edilen bin 200 fidanı "Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes" programı kapsamında, mahallenin dağlık yamaçlarında toprakla buluşturduklarını söyledi.

Gelecek nesillere daha yeşil bir Günpınar bırakmak için burada çam fidanlarını toprakla buluşturduklarını kaydeden Güneş, “Ülkemizin orman sahasını ve ağaç servetini çoğaltmak, erozyon kontrolünü teşvik ederek toprak, su ve bitki arasında bozulan dengeyi yeniden oluşturmak, biyolojik çeşitliliği geliştirmek, çevre değerlerini korumak, ağaç ve orman sevgisini yaygınlaştırmak, toplumun çevreye olan duyarlılığına katkı sağlamak ve badem ve cevizlerin geliri ile öğrencilere burs vermek amacı ile 2000 yılında Günpınar/Başdirek arasında ki 190 dönüm hazineye ait araziyi ağaçlandırmak amacı ile kiralamış ve şimdiye kadar 20.000 civarında fidanı toprak ile buluşturmuştur.” dedi.