İbrahim Sözen
12.03.2018 14:55:53
Günpınar´a böyle güzel bir tesisin kazandırılmasında,başta Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır olmak üzere, ermeği geçenlere çok teşekkür ederim. ALLAH onlardan razı olsun.

Anahtar Kelimeler: Günpınar sosyal tesisli park

Günpınar´a sosyal tesisli park

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Günpınar Mahallesi´nde atıl durumdaki eski ilkokul binasını sosyal tesisli parka dönüştürdü.

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Günpınar Mahallesi´nde atıl durumdaki eski ilkokul binasını sosyal tesisli parka dönüştürdü.

İlçemiz de bahar ayı ile birlikte park ve sosyal tesis çalışmalarına hız veren büyükşehir belediyesi, Günpınar Mahallesi Aşudu mevkiinde atıl durumda bulunan eski ilkokul binasını ve çevresini, baştan sona yeniden tadilatı yaparak çok amaçlı sosyal tesise dönüştürdü.

Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, eski okul binası yapılan tadilatla çok amaçlı sosyal tesise dönüştürüldü. Tadilat çalışmaların ardından okul etrafındaki 3 bin 500 m2´lik bir alanda ise peyzaj düzenleme çalışmaları yapıldı.

Yapılan park düzenleme çalışmaları kapsamında; 1.060 m2´lik yeşil alan, 1.320 m2´lik yürüyüş yolları, 50 m2´lik pergule, 40 m2´lik süs havuzu, 302 m3 taş duvar, 20 aydınlatma direği, 4 adet kamelya, 15 adet oturma bankı yapıldı.  Parka ilkbahar mevsiminde 345 adet ağaç ve gül dikileceği, boş alanlara ise çim ekimi yapılacağı kaydedildi.