HASAN DENİZ
5.01.2019 15:39:54
DARENDE... Her haliyle ayrı güzel. Çok güzel fotoğraflar. ilçemizin güzelliklerini herkes görsün. Teşekkürler bu fotoğraflar için.

Günpınar Şelalesi´nde Görsel Şölen

Yurdun büyük bölümünü etkisi altına alan soğuk hava nedeniyle Türkiye´nin 243. tabiat parkı ilan edilen ilçemizdeki Günpınar Şelalesi´nin büyük bölümü dondu.

Yurdun büyük bölümünü etkisi altına alan soğuk hava nedeniyle Türkiye´nin 243. tabiat parkı ilan edilen ilçemizdeki Günpınar Şelalesi´nin büyük bölümü dondu.

İlçe merkezimize 8 kilometre uzaklıkta yer alan ve geçen yıl Türkiye´nin 243. tabiat parkı ilan edilen Günpınar Şelalesi´nin büyük kısmı, ilçemizde sıfırın altında 15 dereceye varan soğuk havanın etkisiyle buz tuttu.

Her mevsim çok sayıda yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği şelalede 40 metre yükseklikten suların donması sonucu kayalıklar üzerinde buz sarkıtları oluştu.

Donan şelale, fotoğraf ve doğaseverler için adeta tabloları aratmayan bir manzara ortaya çıkardı.

Kış ayında da ziyaretçilerine farklı bir güzellik sunan şelalede çekim yapan fotoğraf sanatçısı, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, kış ayında ilk defa donmuş şelalede çekim yaptığını belirterek bu büyülü ortamın herkesin görmesini tavsiye etti.

Ülke genelinde de çekimler yaptığını Sanatçı, yaz ayında çekim yaptığı şelalenin aşırı soğuklardan donarak sarkıtların oluştuğu halini de görüntülemek için geldiğini söyledi.

Ziyaretçilerden Ahmet Özcan da yazın serin kışın ise olağanüstü bir güzelliğe bürünen şelalenin dört mevsim ziyaretçilerine ayrı bir güzellik sunduğunu aktardı.

Yılın dört mevsimi ziyaretçi ağırlayan Günpınar Şelalesi, doğa ve fotoğraf tutkunlarının da uğrak yeri oluyor. Şelaleyi ziyaret etmek isteyenler aynı zamanda ilçe merkezinde bulunan Tohma Kanyonu ve Somuncu Baba Külliyesi´ni de ziyaret ediyor.