Fazla mucuru trafik polisleri süpürerek temizledi

Darende Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği ekipleri, D 300 karayoluna serilen fazla mucuru, trafik kazalarına sebebiyet vermemek için gece fırçalarla temizleyerek sürücüleri uyardı.

Darende- Kayseri Karayolunun 8 ila 11. kilometresinde yapılan yol iyileştirme çalışmaları kapsamında serilen mucur, sürücüler için tehlike arz ediyor.

Karayolunda yapılan iyileştirme sonrası güvenlik tedbirlerini artıran Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği ekipleri, ellerine fırça alarak tehlikeli viraj ve noktalardaki mucuru temizleyerek güvenlik şeridi oluşturdu. Karayolları 62. Şubesi Şefliği Osmandede Bakım Evi ekiplerinin de katıldığı mucur temizliği, gece geç saatlere kadar sürdü.

D 300 karayolunu kullanan sürücüler, kendilerinin daha sağlıklı ve güvenli seyahat etmesi için ellerinde fırça ile mucur temizliği yapan polis ve karayolları ekiplerine teşekkür etti.

Bölge trafik ekipleri, aldığı tedbir ve yaptığı uygulamalarla son bir yılda kaza ve ölüm oranını an aza indirirken, D 300 karayolunu kullanan sürücülerin can ve mal güvenliğini artırmak için gece gündüz fedakârca çalışmalarını sürdürüyor.