Eser, ?Türkiye´nin en büyük açık otoparkı Darende?

Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser, ilçedeki 68 mahallenin muhtarı ile bir toplantı düzenleyerek sorun ve istekleri dinleyip istişarelerde bulundu.

Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser, ilçedeki 68 mahallenin muhtarı ile bir toplantı düzenleyerek sorun ve istekleri dinleyip istişarelerde bulundu.

Mahallelerin sorunlarını dinlemek ve çözüm üretmek adına bir araya geldiği muhtarlara seslenen Eser, ?Mahallerimizin birçok sorunu çözüm bekliyor. Bir kısmını siz takip ediyorsunuz bir kısmını biz takip ediyoruz. İstek ve sorunların çözümü için Malatya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çalışıyoruz.? dedi.

En önemli sorunların alt yapı, kanalizasyon, ulaşım, içme suyu, mahalle konakları ve çarşı merkezinde otopark olmadığı için araç yoğunluğu yaşandığına değinen Eser, ?Bu konuda hemşehrimiz Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır´dan destek bekliyoruz. Kendisine bu konularda bilgi verdik. Muhtarlarımızın talebi üzerine de kısa bir süre içerisinde 68 muhtarımız ile birlikte ziyaret ederek bire bir beklentilerimizi ileteceğiz.? şeklinde ifade etti.

Darende Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Sezer de, yaz ayı gelmesi ile birlikte mahallerin sorunlarının ciddi artış göstereceğini aktararak, Malatya Büyükşehir Belediyesi´nin Darende´ye yapılan hizmetler konusunda daha hassas olmasını beklediklerini söyledi.

Başkan Eser´in daveti üzerine yemeğe katılan ilçe Kaymakam Vekili Tolga Özdemir ise, teşekkür ederek muhtarlar ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.