Dikkat çeken kıyafetleri ile okumayı sevdiriyorlar

Darende Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri, Kütüphane Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, hemşire kıyafetleriyle ilköğretim öğrencilerine sevilen hikaye kitaplarını okudu.

 

Darende Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri, Kütüphane Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, hemşire kıyafetleriyle ilköğretim öğrencilerine sevilen hikaye kitaplarını okudu.

Kütüphane Haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlenen ilçemizde, Sağlık Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri, ilçedeki ilköğretim okullarını gezerek staj için giydikleri hemşire kıyafetleriyle miniklere kitap okuyor. Okuma alışkanlığını erken yaşta kazanılması için başlattıkları çalışma, minikler tarafından büyük ilgi görüyor.

Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Harun Gündüz etkinlikte gazetecilere bir açıklama yaparak, bilginin sürekli yenilendiği, insanların görsel kitle iletişim araçlarına ağırlık verdiği bu dönemde, miniklerimizin okuma alışkanlığını kazanması için öğrencileriyle birlikte bu etkinliği düzenlediğini söyledi.

Gündüz: ?Hazıra alışan bir toplum olarak günde 8 saat televizyon izleyip dizileri kaçırmazken, aile içindeki iletişim dahi kopma noktasına gelmiş, aynı evi paylaşan insanlar bırakın okumayı, televizyona esir olarak birbirleriyle ilgilenmeye zaman ayıramaz olmuştur. Bundan kurtulmak için herkesin okumaya ihtiyacı vardır. Bir anne veya baba akşam evinde kitap okur ve çocuğuna da küçük yaşta okumayı tavsiye ederse çok etkili bir yöntemi uygulamış olur, yoksa ?oku yavrum´ demekle bir yol katedemez, insanın kendi yapmadığını başkasına tavsiyesi ne kadar manidardır bunu herkes bilir.? dedi.

Etkinliğe katılan Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce de, bir nesli bilinçlendirmenin ilk kademesinin gençlere okuma alışkanlığı kazandırmak olacağını belirterek lise öğrenci ve idarecilerini yapmış oldukları etkinlikten dolayı kutladı.

Düzenlenen kitap okuma etkinliği sonrasında miniklere çeşitli hediyeler verildi.