Anahtar Kelimeler:

Vakıf garibanın ışığı oldu

Vakıf garibanın ışığı oldu

Hulusi Efendi Vakfı Kurban Bayramı vesilesiyle ülke genelinde gerçekleştirdiği bir organizasyon bünyesinde onbinlerce muhtaç aileye kurban eti dağıtarak garibanın ışığı oldu. Yardımlar, kurban kesemeyen ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünde bir tebessüme dönüşürken, yüreklerde birlikteliğin verdiği güven, bayram neşesine neşe kattı.

Malaya Milletvekili Öznur Çalık:

"Vakıf’a destek olan güzel insanları da saygı ile anmak lazım. Onlarda bu güzel hizmetlerin insanlara ulaşmasında ki vesilelerinden ötürü kutlamak istiyorum. Vakfımız her zaman memleketine ve ülkesine hizmet eden bir kurumdur. Bir Malatyalı olarak böyle bir vakfın ilimizde olduğu için gurur duyuyoruz. Millet için, vatan için çalışan bu vakfın her zaman arkasındayız." dedi.

Malatya Milletvekili Mehmet Şahin:

"Hulûsi Efendi Vakfı’nın ülke genelinde yaptığı eğitim, sağlık, kültürel ve sosyal hizmetleriyle devletimize çok büyük faydalar sağladığını, devleti rahatlattığını, devletin yapmak isteyip de yapamadığı alanlarda böyle bir vakfı görmek mutluluk verici. Bu insanlar sorunlu değil, bu insanlardan korkulmaz ve bu insanlar desteklenmelidir" dedi.

Hulusi Efendi Vakfı Kurban Bayramı vesilesiyle ülke genelinde gerçekleştirdiği bir organizasyon bünyesinde binlerce muhtaç aileye kurban eti dağıtarak garibanın ışığı oldu. Yardımlar, kurban kesemeyen ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünde bir tebessüme dönüşürken, yüreklerde birlikteliğin verdiği güven, bayram neşesine neşe kattı.

Kurban Bayramında yardıma muhtaç ailelerin feryadına koşan Hulûsi Efendi Vakfı, ülke genelinde il, ilçe ve köylerde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara vakıf gönüllüleri tarafından dağıtılan kurban etleri gönüllere güzellik kattı.

Bayramın birinci günü sabahından itibaren ülke genelinde eş zamanlı olarak yapılan dağıtımlar vakıf görevlileri ve gönüllüleri tarafından gerçekleştirildi. Bayram süresince çalınan kapılarını açan muhtaç ailelerin ve kimsesizlerin gönülleri onlar için çalışan ve atan yüreklerle okşandı. Vakıf çalışanlarının bire bir duyduğu "Allah razı olsun" dualarının bir başka sahipleri ise görünmeyen ama vermeyi bilen Vakıf aracılığı ile yardımlarını ileten cömert ellerdi. Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Palakoğlu yaptığı açıklama da, " Vakfın gerçekleştirdiği organizasyonlar vesilesiyle Kurban Bayramını gerçek manasıyla idrak etme şansına sahip olduklarını bunun anlatılamayacak, sadece yaşanabilecek bir durum olduğunu iletti. Tüm İslam aleminin bayramını tebrik eden Palakoğlu, sağ elinin verdiğinden sol elini haberdar etmeden yardımda bulunan ve böylece Vakıf hizmetlerimize katkı sağlayan herkese, Vakıf çalışanları ve yardımların ulaştığı kişiler adına sonsuz şükranlarını sundu.

İstanbul, Ümraniye İlçesi’nde abisine ait bir gecekonduda oturan işsiz baba Ramazan Mert, 3 çocuğu ve eşiyle birlikte kapısını çalacak insanları bekliyordu. Bu ihtiyacına cevap veren Hulûsi Efendi Vakfı, ailenin yüzünü güldürdü. Gözünden özürlü olan eşiyle birlikte kendilerine yapılan yardımlarla geçinen baba Mert ve ailesine ellerinde kurban eti ve çeşitli hediyelerle giden vakıf çalışanı ve gönüllülere, aile ilk önce şeker ve kolonya ikram etti. Sevinçleri gözlerinden okunan Mert ailesi, yıkıntı bir gecekonduda yaşamlarına devam ediyor.

Hulûsi Efendi Vakfı görevlilerine teşekkür ederken konuşmakta zorlanan baba Mert, Darende’den çıkıp Türkiye’nin her yerinde insanların yardımına koşan bayramda ve her zaman insanların yüzünü güldüren vakıf için dua etti. Maddi sıkıntıda oldukları için kurban kesemediklerini ifade eden Ramazan Mert, garibanın ışığı olan vakıfa teşekkür ettiklerini söyledi. Evin annesi Aysel Mert ise iş olduğunda çalıştığını olmadığında da gelen yardımlarla geçindiklerini söyleyerek, "Okuldan para istedikleri zaman çocuklarımıza cevap veremiyoruz. Komşularımız pazara gidip geliyor, biz gidemiyoruz. Bize et getirenlerden Allah razı olsun." diye konuştu. Aileye yardım paketlerini bırakan vakıf yetkilileri, daha sonra başka yerdeki ihtiyaç sahiplerinin kapılarını çalmak için yollara koyuldu.

Ayrıca vakfın İstanbul Şubesi tarafından evinde oturacak malzemesi olmayan bir çok ihtiyaç sahibi aileye ev eşyası yardımında bulunuldu.