Anahtar Kelimeler:

Ders zilini Kaymakam çaldı

Ders zilini Kaymakam çaldı

İlçemizde İlköğretim Haftası dolayısıyla Nadir İlkokulu`nda tören düzenlendi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı`nın okunmasının ardından açılış konuşmasını gerçekleştiren okul müdürü Mustafa Kızmaz, yeni eğitim öğretim yılına başlamanın coşkusunu yaşadıklarını belirterek, "Demokratik ve gelişmiş bir ülke olmanın ön şartı, iyi bir eğitimdir. Sorarak, sorgulayarak eğitilen bir birey hazırlayan nesiller bizleri modern toplumun öncüsü haline getirecektir" dedi.

Programda bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, Dünya`nın en kıymetli varlığı insan olduğunu belirterek yine dünyanın en zor görevinin de bu kıymetli varlığın eğitilmesi olduğunu söyledi.

Eğitim yaşam boyu süren bir süreç olduğuna dikkat çeken İnce: "Çocukların ileriki yıllarda nasıl bir süreç göstereceği, başta ailesi olmak üzere okul ve çevreden aldığı eğitime bağlıdır. Eğitim ve öğretim bilgiye ulaşmak için olmalıdır. Öğretmen ve yöneticilerimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Eğitim sistemimiz en başta öğrenciye öz güven vermek zorundadır." dedi.

İnce, ilçede 48 eğitim kurumunda 5 bin 622 öğrencinin eğitim ve öğretim gördüğü, bin 861 öğrencinin de taşımalı sistemle sorunsuz bir şekilde merkeze taşındığı bilgisini aktardı.

Programın sonunda İlçe Kaymakamı Ali Türk temsili olarak yılın ilk ders zilini çaldı. Daha sonra Türk ve beraberindeki Belediye Başkanı Süleyman Eser sınıfları gezerek öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Öte yandan  öğrencilerle bir süre sohbet eden Kaymakam Türk ve Başkan Eser, çocuklara istedikleri meslekleri sorduğunda, birçoğunun polis ve asker olmak istemesi duygu dolu anlar yaşattı.

Törene,  Garnizon Komutan  Jandarma Üsteğmen Rauf Özgenç, İlçe Emniyet Müdürü Halil Ejder Çelikkaya, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.  

Haberin Fotoğrafları için tıklayın

 

http://www.darendehaber.com/gallery_photo.php?pg_id=4773