Anahtar Kelimeler:

Resmi bayramlaşma yapıldı

Resmi bayramlaşma yapıldı

Kurban Bayramı nedeniyle ilçemizde resmi bayramlaşma töreninde bir konuşma yapan Kaymakam Ali Türk, sevgi, saygı, sevinç, kardeşlik ve paylaşma gibi hasletlerimizi geliştiren, toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın en üst seviyede yaşandığı müstesna günler olduğunu söyledi.

Bayramlaşma töreni Belediye Parkı`nda yapıldı. Resmi kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum örgüt yöneticilerinin katıldığı törende konuşan Kaymakam Ali Türk, Kurban Bayramı`nı hep birlikte huzur ve güven içerisinde yaşamanın mutluluğu içerisinde olduğunu belirtti.

Ali Türk; "Bu mübarek günlerde şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla anıyoruz. Unutmayalım ki, böyle büyük güçlü bir ülkede özgürce yaşayabiliyorsak bunu onlara borçluyuz. Şehitlerimizin aileleri, gazilerimiz hepimize emanettir. Onlar en değerli varlıklarını bu ülke için feda etmişlerdir. Bu duygularla bayram günlerini en iyi şekilde değerlendireceğine inancım tamdır. Tüm vatandaşlarımızın Mübarek Kurban Bayramlarını tebrik ederken, sevincin hüzne dönüşmemesi için bayram sevincini paylaşma adına yollara düşen halkımızın trafikte dikkatli olup kurallara uymalarını, dikkatsiz ve tedbirsiz davranmamalarını istirham ediyorum." dedi.

İnsanlar arasındaki kardeşliğin, tebrik ve tekbirlerle yeniden ihya edildiği bayram günlerinde, muhabbetle kucaklaşıldığını kaydeden Belediye Başkan Süleyman Eser de; "Sevginin, vefanın, sadakatin, fedakârlığın simgesi olan Kurbanın ve Kurban Bayramının anlamını çok iyi kavramak mecburiyetindeyiz. Kurban ibadeti bizi, Hz. İbrahim aleyhisselam`ın itaatine, Hz. İsmail aleyhisselam`ın teslimiyetine yönlendirerek hayatın sıkıntı ve imtihanlarına karşı Rabbimize kurban olma ve O`na dost olarak sıkıntılarımıza çözüm bulma yollarını gösterir" ifadelerini kullandı.

Bayramlaşmaya Garnizon Komutan  Jandarma Üsteğmen Rauf Özgenç, İlçe Emniyet Müdürü Halil Ejder Çelikkaya ve öteki yetkililer katıldı.