Anahtar Kelimeler:

Eser?den Erzurum Valisi Altıparmak?a ziyaret

Eser?den Erzurum Valisi Altıparmak?a ziyaret

Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak`ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

DAP Bölge Kalkınma İdaresi`nce Darende`nin ruhsatlı hayvan pazarı ve sulama projelerine sağlanan finansman protokolünü imzalamak için Erzurum`da bulunan Eser, Vali Altıparmak`ı ziyaret etti.

Eser, Malatya İl Sağlık Müdürlüğü yaptığı dönemde Arguvan Kaymakamı olan Altıparmak`ı Erzurum Valisi olarak ziyaret etmekten büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Eser; "İl Sağlık Müdürlüğü yaptığım dönemde Arguvan Kaymakamı olan Sayın Valimizle Malatya`da başlayan güzel bir dostluğumuz var. Eski bir dost olarak bugün kendilerini Erzurum Valisi olarak görmekten ve ziyaret etmekten mutluluk duydum. Ülkemizin önemli kentlerinden biri olan Erzurum`da Sayın Valimiz güzel ve örnek çalışmalarla hizmet etmektedir. Eski günleri yadettik, kendilerini Malatya`da ve Darende`de misafir ederek eski günler ve anılarını yadetmek üzere davet ediyoruz" dedi.

Nezaketinden dolayı Eser`e teşekkür eden Vali Altıparmak da; "Sayın Başkan, Malatya`nın İl Sağlık Müdürü olarak görev yaptığı günlerde ismini başarıyla duyurmuş bir dostumuzdur. Bugün kendilerini Darende Belediye Başkanı olarak görmek bizi oldukça memnun etti. Darende, ismini tarihi özelliği, manevi atmosferi ve yetiştirdiği insan hazinesiyle duyurmuş ender yerlerden biridir. Darende`yi bulunduğu konumdan çok daha ileri seviyelere taşıyacağına inanıyorum. Ziyaret sırasında eski günleri yeniden hatırladık, hatıralarımızı tazeledik. İnşallah eski görev yerlerimden Arguvan`ı, Malatya`yı ve Darende`yi ziyaret etmeyi arzuluyorum" diye konuştu.

Vali Altıparmak, Başkan Eser`den Malatya`ya ve kentteki dostlarına selamlarını götürmesini istedi.