Anahtar Kelimeler:

Türk´ten Başkan Eser´e iade-i ziyaret

Türk`ten Başkan Eser`e iade-i ziyaret

Kaymakam Ali Türk, Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser`e iade-i ziyarette bulundu.

Tunceli Mazgirt Kaymakamı iken Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile kısa bir süre önce Darende`ye atanan Türk, Başkan Eser`i makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Türk`ün Darende`ye atanmasıyla ilçede yeni bir enerji oluştuğunu belirten Eser, yerel yönetim olarak gereken hassasiyet ve önemle birlikte çalışacaklarını söyledi.

Eser; "Darende, Türkiye`deki önemli merkezlerden birisidir. Tarihi değerleri, turistik ve kültürel özelliklerinin yanı sıra yetiştirdiği insan potansiyeli ile bir çekim merkezi, ayrıca Anadolu`daki inanç turizminin önemli durak noktalarının başında gelmektedir. Darende için yeni hazırladığımız güzel projeler var. Enerji ve bilgi dolu Kaymakamımızla el ele omuz omuz vererek çalışarak ilçemizin her alanda ileri gitmesini sağlayacağız. Bilgi ve tecrübe paylaşımı ile ortak hareket edip güçlerimizi birleştirdiğimizde güzel sonuçlar elde edeceğimize inanıyorum" dedi.

Türk`e görevinde başarı dileyen Eser; "Her zaman yanında ve destekçisi olacağımız Kaymakamımızla ortak paydamız Darende`dir" diye konuştu.

Darende`nin doktor bir belediye başkanı tarafından yönetiliyor olmasının ilçe adına önemli bir avantaj olduğunu kaydeden Türk, beraberlik içerisinde çalışarak Darende`yi ileri götürme gayretini göstereceklerini dile getirdi.