Anahtar Kelimeler:

Yeni Kaymakamımız Türk

Yeni Kaymakamımız Türk

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan Mülki İdare Amirleri 2015 kararnamesi ile Tunceli`nin Mazgirt ilçesinde görev yapan Ali Türk Darende Kaymakamlığı`na atandı.

Kaymakam Türk`ün Özgeçmişi

 1980 Giresun doğumlu olan Ali Türk, ilk ve orta öğrenimini İstanbul`da, lisans eğitimini ise yine İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme bölümünde tamamlamış, 2004 yılında ise mezun olmuştur.

 2005 yılında Maliye Bakanlığı Vergi Denetmenliği sınavını kazanarak memuriyet hayatına başlamış, yaklaşık 1,5 yıl Vergi Denetmenliği görevinden sonra Sağlık Bakanlığı`nda Bakanlık Müfettişliği görevine atanmıştır. 2008 yılında 95. Dönem Kaymakam Adayı olarak mesleğe başlayan Kaymakam Türk sırasıyla, Ordu ve Sakarya`da stajını yapmış, Daha sonra Trabzon Düzköy ilçesinde ve Edirne Meriç ilçelerinde kaymakam vekilliği görevlerini yürütmüştür. 95. Dönem Kaymakamlık Kursunu başarıyla tamamladıktan sonra Bilecik İli Yenipazar İlçesinde Kaymakam olarak görev yapmıştır. Türk, Amerika`nın Virginia Eyaletinde Virginia Commonwealth Üniversitesi`nde yabancı dil eğitimini tamamladıktan sonra, kamu yönetimi alanında staj eğitimi almıştır.

26.08.2013 tarihli kararname ile Tunceli İli Mazgirt İlçesi Kaymakamı olarak görevine başlayan Türk evli ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.