Anahtar Kelimeler:

Camiler Ramazan?a hazır

Camiler Ramazan?a hazır

Belediye Ramazan ayı başlarken ilçedeki camilerde kapsamlı bir temizlik ve bakım çalışması yaptı. Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, göreve geldikten sonra belediye ve müftülük arasında düzenlenen protokol ile ilçedeki tüm camilerin temizlik ve bakımlarını düzenli olarak yaptıklarını söyledi. Eser, temizlik ekiplerinin Ramazan öncesinde camilerde genel bir bakım hizmeti verdiklerini bildirdi.

Eser, belediyenin Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesindeki ekibin camilerin iç temizlikleri, halılarının yakınması, abdest alma mekanları ve bahçelerinin tüm temizlikleri ile bakımlarının rutin olarak yapıldığını belirtti.

Camilerin önemli mekanlar olduğunu dile getiren Eser; "Bir yıl önce başladığımız bu uygulama halen devam etmektedir. Ramazan ayının yaklaşması nedeniyle ilçemizdeki tüm camilerin temizliği belediyemizce yapılarak vatandaşlarımızın temiz bir ortam içerisinde ibadetlerini yapmalarını sağlamaya çalışıyoruz. `Temizlik imandan gelir` düsturu ile ibadethanelerimizi temiz tutmayı amaçlayan bir yerel yöneticilik anlayışı ile sosyal bir sorumluluğu yerine getirerek din görevlilerimize yardımcı oluyoruz" dedi.

Cami cemati de belediyenin uygulamasından son derece memnun olduklarını belirterek belediye başkanı ve ekibine teşekkür ettiler.