Anahtar Kelimeler:

Başkan çakır çalışmaları inceledi

Başkan çakır çalışmaları inceledi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır Darende`de Büyükşehir Belediyesince yapılan çalışmaları incelemek üzere bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Çakır`a AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Darende AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Şimşek, Büyükşehir Belediyesi  Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Alican Bozkurt, belediye meclis üyeleri, birim yetkilileri de eşlik etti.

Büyükşehir Belediyesince yapılan sıcak asfalt, yol genişletme, istinat duvarı yapımı gibi çalışmaları beraberindekiler ile birlikte inceleyen Çakır, Günpınar, Karaoğuz, Yenice, Şuğul ve Aşağıulupınar mahallelerinde vatandaşlarla biraraya gelerek hem çalışmalar hakkında bilgi verdi hem de sorunları dinledi.

Büyükşehir  Belediyesi olarak heryere hizmet verdiklerini ve Malatya genelindeki bütün ilçelerde ekiplerin sahada çalışmaları yürüttüğünü  söyleyen Çakır; "Fakat bu hizmetlerin birden bitmesi mümkün değil, etap etap ilerliyoruz. Bu işlerin projelendirilmesi planlanması var, yüzlerce bölgenin sorununun çözülmesi var. Neticede iyi bir ekibimiz var, birimlerimizi oluşturduk. Bu sene ciddi hizmetleri bütün bölgeye yayacağız, her sene daha fazla hizmeti vatandaşımıza sunacağız" dedi.

Daha önce yapılan hizmetlerin zamanla bozularak yenilenmesine ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Çakır; "Şebekeye bakıyorsunuz artık ömrünü tamamlamış, deposu yıpranmış, yollar bozulmuş bu hizmetlerin sürekli yapılması gerekiyor. İnsan var olduğu sürece yaşam olduğu sürece sorunlar ihtiyaçlar olacaktır, önemli olan bu sorunları hızlı çözebilmek, vatandaşın derdine derman olabilmek ve her an yanlarında olabilmektir. Bunun için de iyi bir yapılanma sağlıklı bir yönetim gerekiyor, kaynakların iyi yönetilmesi gerekiyor, Şükürler olsun büyükşehir olduktan sonra yapılan işlere baktığımızda gerçekten, geçmişlerle kıyaslanmayacak kadar kaliteli ve güzel işleri ortaya koyuyoruz" diye konuştu. Şehirde hizmetleri sadece altyapı, su, yol ve kanalizasyon ile sınırlı bırakmadıklarını belirten Çakır konuşmasını şu şekilde sürdürdü; "Tüm ilçelerimize kültür merkezleri, spor merkezleri, semt konakları yapacağız. Siz vatandaşlarımıza en güzel hizmetler için çok çalışacağımızı, her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyorum"

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser de Büyükşehir Belediyesinin ilçedeki çalışmalarından memnuniyet duyduklarını kaydederek; "Bugüne kadar yapılamamış hizmetler belirlenen öncelik ve bir sıra ile yapılacaktır. Büyükşehir Belediyesinin Darende`de yürütmekte olduğu tüm çalışmalar ve projelerinden dolayı hemşehrimiz Ahmet Çakır başta olmak üzere hizmetlerin gelmesine vesile olan yetkililer ve sahadaki tüm çalışanlara teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

Büyükşehir belediyesi ile koordineli bir şekilde hareket ederek çalışmaları planlayarak adım adım ilerlediklerini dile getiren Eser; "Darende`yi daha yaşanılabilir bir yere dönüştüreceğiz. Birlik ve beraberlikle vatandaşlarımızın memnuniyeti önceliklerimizin başındadır" şeklinde konuştu.

Ziyaret edilen mahallelerdeki muhtarlar ve vatandaşlar da hizmetlerden dolayı teşekkür etti.