Anahtar Kelimeler:

DARSAD?tan anlamlı ziyaret

DARSAD?tan anlamlı ziyaret

Darende Kaymakamı Bünyamin Kuş ve eşi Meltem Kuş, Malatya Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi`ni ziyaret etti.

Darende İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, Darende Kültür Sanat Derneği (DARSAD) tarafından yürütülmekte olan ?Hayata Uzanan Eller? projesi kapsamında, ilçede öğrenim gören 50?ye yakın öğrenciye Malatya?da çeşitli ziyaretlerden oluşan bir gezi düzenlendi. Geziye katılan Kaymakam Kuş ve ailesi Huzur Evinde yaşlılar ile bir araya geldi.

Ziyarette konuşan Kaymakamı Kuş;  ?Burada çok güzel bir ortam var. Kimsesiz ve yaşlılarımızın, bir arada bulunduğu bu ortamı sağlayan yöneticileri ve personeli kutluyorum. Bu tür etkinlikleri zaman zaman yapmada yarar görüyorum. Ayrıca bu güzel teyze ve amcalarımızla buluşmamıza vesile olan Darende Kültür Sanat Derneği yönetimine teşekkür ediyorum.?dedi.

 Bir süre huzur evi sakinleriyle sohbet eden Kaymakam Kuş, yaşlılara çeşitli hediyeler vererek Darende?ye davet etti.

Yapılan bu etkinlikle, gençlere sosyal sorumluluk bilinci kazandırmayı amaçladıklarını belirten Dernek Başkanı Ahmet Ölçer de;  ?Manevi değerlerimiz ve milli kültürümüz içerisinde çok önemli bir yere sahip olan, sosyal yaşantımızı düzenleyip renklendiren birtakım değerlerimiz günümüzde ihmal edilmekte. Yaşlıların gönlünü almak, hastalara geçmiş olsun dileklerini bildirmek, bayram ziyaretleri, cenaze sahiplerine başsağlığı dilemek gibi birtakım değerlerimizin yaşatılmasını sağlamak,  gençlerde bilinç ve farkındalık oluşturmak hepimizin ortak görevi. Biz de gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte, birlik ve beraberliğimizin simgesi olan yaşlılarımızı ziyaret ederek, onların gönlünü almaya çalıştık. Unutmayalım ki, onlar dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılarına önem vermeyen ulusların, gelecekten söz etmeye hakları olmayacaktır. Bir gün hepimiz yaşlanacağız. Biz yaşlılarımızın kıymetini bilelim ki bizim de kıymetimiz bilinsin.? dedi.

Huzurevindeki yaşlılarla sohbet edip hoşça vakit geçiren öğrenciler, beraberinde getirdikleri hediye paketlerini sunarak gönüllerini aldılar. Ziyaretten memnun kalan huzurevi sakinleri, her zaman beklediklerini çok mutlu olduklarını belirtti.

Huzurevi yönetimi ise bu tür etkinliklerin burada kalan yaşlılara moral açısından çok önemli olduğunu, onları unutulmuşluk ve terk edilmişlik duygusundan uzaklaştırdığını belirterek, dernek yönetimine teşekkür etti.