Anahtar Kelimeler:

Başarılı Öğrenciler ödüllendirildi

Başarılı Öğrenciler ödüllendirildi

Kaymakam Bünyamin Kuş, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve çeşitli dallarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi. 

Kaymakamlıkta düzenlenen programda Kaymakam Kuş, öğrencileri tek tek kutlayarak, başarılarının devamını diledi. Öğrencilere teşekkür eden Kuş, ``Aldığınız puanlar ve derecelerle ilçemizin adını güzel bir başarıyla duyurduğunuz için teşekkür ederim. Bundan sonraki aşamada hedefiniz Malatya ve Türkiye dereceleri yapmak olmalıdır. Sizlere güveniyor ve bunu bekliyoruz`` dedi. 

Derece ve yarışmalar hakkında bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce de YGS puan türlerinde ilçe birincisi ve ikincisi olan öğrencilerle, diğer kategorilerde ilde kazanılan yarışmalardan büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. 

İnce, "YGS 4 puan türünde ilçe birincisi olan Özel Hacı Naciye Ateş Anadolu Lisesi öğrencisi Kürşat Öztürk önemli bir başarıya imza atmıştır. İlde düzenlenen resim, kompozisyon, şiir ve proje yarışmalarında okulların göstermiş olduğu performans ilçemizdeki eğitim düzeyinin nerelere geldiğinin göstergesi olmuştur" diye konuştu. 

Konuşmaların ardından Kaymakam Kuş, öğrencileri kutlayarak çeşitli hediyeler verdi.

Darende İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü`nün yayınladığı listeye göre; Özel Hacı Naciye Ateş Anadolu Lisesi öğrencisi Kürşat Öztürk YGS ilçe birincisi oldu. Mehmet Emin Ilıcak Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Hakan Karakuş, ikinci, Darende Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mehmet Aşlamacı da üçüncü oldu.

 

·  Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TUBİTAK) işbirliği ile gerçekleştirilen `Bu Benim Eserim` proje yarışması`nın Malatya bölge sergisine katılmaya değer görülen ve madalya ile ödüllendirilen "Ayva çekirdeğinden elde edilen hidrojelin tarımda sulamaya katkısı" projesi özel ödülü Melike Gündüz (Özel Hacı Naciye Ateş Ortaokulu)

·  "En Sevgiliye Özlem" Konulu şiir okuma yarışması Malatya 3.sü Deniz Karagülle  (Ayvalı Ortaokulu)             

·   Malatya Su Ve Kanalizasyon İdaresi MASKİ ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü`nün düzenlediği "Su Hayattır" resim yarışması 1.si   Elif Naz Köse (Balaban Ortaokulu)*

·   "Okuyan Malatya Yazıyor" Projesi Malatya 1. Si Muharrem Altındemir (Balaban Çok Programlı Anadolu Lisesi)

 

YGS 2015 ilçe geneli ilk on

1.      Kürşat Öztürk  YGS-405  Özel Hacı Naciye Ateş Anadolu Lisesi 

2.      Hakan Karakuş YGS-403  Mehmet Emin Ilıcak Anadolu Lisesi   

3.      Mehmet Aşlamacı YGS-383  Darende Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

4.      Muhammed Mustafa Şahiner YGS- 356  Mustafa İclal Başer Anadolu Lisesi     

5.      Lütfiye Deveci YGS-352  Osman Hulusi Ateş  Anadolu İHL.     

6.      Mehmet Turan Karakaya YGS-351  Mehmet Emin Ilıcak Anadolu Lisesi

7.      Berna Uyurgan YGS- 343  Mustafa İclal Başer Anadolu Lisesi     

8.      Fatma Tekin YGS-299  Ayvalı Çok Programlı Anadolu Lisesi      

9.      Koşar Şahin YGS-291  Balaban Çok Programlı Anadolu Lisesi    

10.  Gökçen Kaya YGS-283  Mesleki Teknik Eğitim Merkezi  

 Haberin Fotoğrafları için tıklayın

http://www.darendehaber.com/gallery_photo.php?pg_id=4044