Anahtar Kelimeler:

?Beyaz Melekler? hatıra ormanı oluşturuldu

?Beyaz Melekler? hatıra ormanı oluşturuldu

Darende`de görev yapan doktorlar adına "Beyaz Melekler" hatıra ormanı oluşturuldu. Irmaklı Mahallesi`nde oluşturulan hatıra ormanına, İlçe Kaymakamı Bünyamin Kuş ve sağlık çalışanları fidan dikti.

14 Mart Tıp Bayramı`nda havaların yağışlı olmasından dolayı ertelenen fidan dikme programını bugün gerçekleştirdiklerini belirten Kaymakam Bünyamin Kuş, "Fidan dikme etkinliğimize katılan personelimizin çoğunluğu doktor, ebe, hemşire ve sağlık çalışanlarından oluşmaktadır. Onlar, mesai gözetmeksizin insan sağlığı üzerine hizmet vermektedirler. Bizde, bugün diktiğimiz fidanlardan oluşan ormana "Beyaz Melekler" ismini vererek bu fedakarlıklarını yaşatmak istedik." dedi.

İlçedeki orman çalışmaları hakkında bilgiler veren Kaymakam Kuş, "Orman ve Su İşleri Bakanlığımız ile birlikte Darende`de 2014 yılında 270 bin fidan dikimi gerçekleştirdik. Bu yıl da sadece Nisan ayı içerisinde 110 bin fidan dikmeyi amaçlıyoruz. Çalışmalarımız burada sınırlı kalmayacak, amacımız daha yeşil bir Darende, daha yeşil bir Malatya ve yeşil bir Türkiye oluşturmak. Önümüzdeki sezon hazineden ormana tahsis olacak bin 300 dönümlük alan var. Bu alanlar da yeşillendirilecek. 10 yıl içerisinde Darende`de 10 milyona yakın fidanı toprakla buluşturduk. Bu çalışmalarda Orman İşletme Müdürlüğümüz ve Bölge Müdürlüğümüz bize çok büyük katkılar verdi." diye konuştu.

Fidan dikme töreninde bir konuşma yapan Darende Hulûsi Efendi Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Celal Alandağ da, sağlıklı nesillerin çevre ile olacağı konusuna dikkat çekerek, çevre kirlenmesinin insan ruhunun kirlenmesi ile ilişkili olduğunu ve bu çerçevede bedensel, ruhsal ve sosyal açıdan sağlıklı olmanın çevreye de etkili olacağını vurguladı. İlçede görevli doktorlar olarak bir ormanları olduğu için mutlu olduğunu kaydeden Alandağ, "Bu güzel etkinlikten dolayı Kaymakam Bünyamin Kuş`a ve etkinliğe katılan sağlık çalışanlarına teşekkür ederim." dedi.

Fidan dikme törenine Malatya Orman İşletme Müdür Yardımcısı Arif Biricik, Belediye İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Rauf Özgenç, Başkan Yardımcısı Tacettin Ateş, Emniyet Müdürü Arif Köse, Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, Darende Hulûsi Efendi Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Celal Alandağ, sağlık çalışanları ve çok sayıda kamu personeli ile aileleri katıldı.

Haberin Fotoğrafları için tıklayın

http://www.darendehaber.com/gallery_photo.php?pg_id=3849